V decembri Dream Team slovenského mládežníckeho hokeja?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Uvidíme v decembri Dream Team slovenského mládežníckeho hokeja?

Preložené MS do 20 rokov v Kanade sa hrajú v netradičnom augustovom termíne. Aj preto kluby NHL neuvoľnili svoje čerstvé "úlovky" v drafte - útočníkov Juraja Slafkovského a Filipa Mešára s obrancom Šimonom Nemcom. Všetkých troch si vybrali v prvom kole, Slafkovský s Nemcom dokonca boli jednotkou a dvojkou výberu!

Ani jedna z draftových hviezd nepomôže slovenskej dvadsiatke na blížiacich sa MS do 20 rokov v Kanade. Na jednej strane je to daň za ich skvelý úspech v drafte. Na druhej strane, ruku na srdce, ich absencia výrazne uberie na kvalite a sile tímu trénera Feneša.

„Ani si neviem predstaviť, akú silu by sme mali, ak by sme boli v plnej zostave. Bol by to asi dream team slovenského mládežníckeho hokeja," hovoril brankár Šimon Latkóczy pre Denník Šport. „Možno sa to podarí v decembri, keď budú mladí hráči ešte skúsenejší. Slovenský hokej napreduje. Dúfam, že sa to každý rok posunie a ako hokejová krajina porastieme," dodal.

V prípade, že budú chlapci v decembri zdraví, je omnoho väčší predpoklad, že ich tímy uvoľnia na juniorský šampionát. V tom prípade by Slovensko skutočne mohlo poskladať mládežnícky "tím snov".

„Ak by sme boli v plnej zostave, máme jeden z najkvalitnejších tímov v histórii. Je to, ako to je, musíme si to odmakať. Veľmi sa teším na nové tváre," dodal Latkózcy k absenciám najväčších hviezd v slovenskom výbere.