Uvidíme meno Bartečko znova v NHL? Otec Ľuboš: Predpoklady na to má, ale...

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ľuboš Bartečko o synovi Dominikovi: Predpoklady na NHL má, ale...

Ľuboš Bartečko bol členom zlatého tímu na MS v Goteborgu. Aj keď od turnaja ubehlo už 20 rokov, občas sa v myšlienkach k tomuto obrovskému úspechu vracia.

„Tých silných momentov tam bolo dosť, no mne osobne sa vryli hlboko do pamäti najmä dva. Prvým bolo naše štvrťfinálové víťazstvo 3:2 nad Kanadou, ktoré bolo mimoriadne emotívne, keďže ešte dve sekundy pred koncom druhej tretiny sme prehrávali o dva góly. Druhým bol samotný triumf vo finálovom súboji s Ruskom. To sú okamihy, na ktoré nikdy nezabudnem. Rovnako tak na následne oslavy s fanúšikmi na Slovensku. To bolo niečo, čo som dovtedy a ani nikdy potom už nezažil. Keď si na tom spomeniem, ešte aj dnes mám z toho zimomriavky," uviedol Bartečko v rozhovore pre šport24.sk.

Bartečko má 45 rokov a žije v Amerike aj so svojou rodinou. Prezradil, čomu sa venuje po aktívnej kariére. Zostal verný hokeju...

„Spolupracujem s Martinom Eratom, ktorý dlhé roky pôsobil v Nashville. Riadime spolu klub, máme svoju školu, organizáciu, či posilňovňu. Robím asistenta trénera, ale viac-menej sa venujem individuálnemu rozvoju mladých hráčov. Veľmi ma to baví."

Jeho najstarší syn Dominik má 18 rokov. Má za sebou prvú sezónu v USHL v tíme Green Bay Gamblers. Hokejovo vyrastá v Amerike a hrdý otec Ľuboš verí, že raz by to mohol rovnako ako on, dotiahnuť až do NHL. Aj keď dôraz kladie na niečo iné...

„Nad tým vôbec nerozmýšľam. Dominik hrá juniorskú ligu USHL za Green Bay Gamblers. Má pred sebou ešte jeden rok a potom ide na univerzitu. Dávame si reálne ciele. Musí byť dobrý študent, čo zatiaľ spĺňa, skončil so samými jednotkami. Stále mu prízvukujem, že škola je prvoradá, až potom je hokej. Predpoklady na to, aby sa stal dobrým hokejistom a možno to raz dotiahol do NHL, má, no ja som v tomto smere realista, a preto je pre mňa podstatné, aby mal v rukách papier zo školy."

Ľuboš Bartečko priznáva, že jeho pozornosti neunikli skvelé výkony Juraja Slafkovského, ktorý by sa mohol stať aj jednotkou tohtoročného draftu.

„Momentálne je v zámorí najhorúcejšou hokejovou témou play-off NHL, ktoré sa pomaly blíži do finále. Až potom bude nasledovať draft a predpokladám, že opäť bude v kurze. Bolo tak tomu počas olympiády i počas juniorského šampionátu. Ja mu prajem a zároveň verím, že sa v NHL chytí a bude reprezentovať Slovensko na najvyššej úrovni," uviedol bývalý reprezentačný útočník, ktorý v NHL odohral 269 zápasov.