Trinásty gól Slafkovského v sezóne nebol tuctový, úspešný zápas odohral aj Černák (video)

v kategórii: Hokej 0

Montreal Canadiens v súboji na ľade Floridy Panthers napriek gólu slovenského mladíka prehral.

2.3.2024 (SITA.sk) - Po osemzápasovej bodovej sérii čakal slovenský hokejista Juraj Slafkovský na ďalší zápis do štatistík produktivity v tejto sezóne NHL päť zápasov, ale dočkal sa. Stále iba 19-ročný krídelník sa gólom podieľal na zisku bodu Montrealu Canadiens v súboji na ľade Floridy Panthers, ktorý jeho zamestnávateľ prehral 3:4 po samostatných nájazdoch.

Taký gól sa často nevidí

Trinásty gól Slafkovského v sezóne nebol z kategórie tuctových. Slovenský mladík prekvapil domáceho brankára Anthonyho Stolarza strelou švihom prakticky ihneď po víťaznom buly svojho spoluhráča Nicka Suzukiho.

Na ukazovateli skóre vtedy svietilo 2:2 a čas 0,7 s do konca druhej tretiny. Montreal neskôr v tretej tretine aj viedol 3:2, ale Florida v oslabení vyrovnala a napokon v nájazdoch dotiahla zápas do víťazného konca.

Taký gól sa často nevidí. Nemyslím si však, že to nejako ovplyvnilo našich hráčov," povedal tréner Floridy Paul Maurice o Slafkovského zásahu z poslednej sekundy druhej tretiny.

Hranica 40 gólov v sezóne

V jeho tíme ho okrem strelca víťazného nájazdu Antona Lundella potešil najmä trojbodový a zároveň dvojgólový Sam Reinhart, ktorý o jeden presný zásah prekonal hranicu 40 gólov v sezóne. Podarilo sa mu to ako tretiemu hráčovi v tomto ročníku (po Austonovi Matthewsovi a Zachovi Hymanovi) a štvrtému v klubovej histórii Panthers (po Pavlovi Burem, Carterovi Verhaeghem a Matthewovi Tkachukovi).

Množstvu mojich gólov predchádzala dobrá hra mojich spoluhráčov. Až 23 z nich padlo v presilovkách a to tiež o niečom svedčí," povedal Reinhart na webe NHL.

Ďalšia výmena Tatara

Vo štvrtkovej bohatej ponuke 12 zápasov NHL sa predstavili aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti a jeden z nich aj zabodoval. Erik Černák asistoval pri druhom góle Tampy Bay Lightning proti Buffalu Sabres, ale jeho tím prehral 2:3 po predĺžení. Slovenský obranca si zapísal ôsmu gólovú prihrávku v sezóne, okrem toho predviedol tri bloky aj tri bodyčeky a pridal si plusový bod.

Už ôsmy zápas bez bodu má za sebou slovenský útočník Tomáš Tatar v službách Seattlu Kraken a v zámorí sa začína hovoriť o jeho ďalšej výmene. Tatar odohral iba 11 minút, ale jeho tím zdolal Pittsburgh Penguins 2:0 aj vďaka 33 zákrokom brankára Philippa Grubauera.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.