Tréner dvadsiatky: Čakáme na draft, ale s účasťou top hráčov na MS by nemal byť problém

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovensko by sa na MS do 20 rokov mohlo predstaviť v najsilnejšom zložení.

Slovenská reprezentácia do 20 rokov čoskoro vstúpi do finálnej časti prípravy pred odloženými MS v kanadskom Edmontone. Na prvý týždňový kemp v Poprade realizačný tím na čele s hlavným trénerom Ivanom Fenešom nominoval 34 hokejistov, z toho 16 bolo v nominácii na pôvodné decembrové MS.

V nominácii chýbajú top hráči ako napríklad Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Filip Mešár, Adam Sýkora či Servác Petrovský. Čaká sa na to, ako dopadnú tieto slovenské nádeje v blížiačom sa drafte NHL.

„Čakáme predovšetkým na draft. Uvidíme, kto si chlapcov vyberie, aké budú mať povinnosti voči novým tímom. Veľa z nich bude musieť zostať v zámorí na rozvojových kempoch NHL. Aj preto sme sa dohodli, že prvý týždeň začneme bez nich," vyhlásil pre hockeyslovakia.sk tréner Ivan Feneš.

Top hráči dvadsiatky sa stavajú k účasti na letných MS pozitívne, napriek netradičnému termínu aj nabitému programu v súvislosti s ich draftom. Zdá sa, že by nemalo nič zásadné brániť v ich účasti na svetovom šampionáte v Kanade.

„Čo sa týka potenciálnej kolízie termínov s povinnosťami v zámorí, nejestvuje nič, čo by chalanom bránilo v štarte na majstrovstvách sveta," uviedol Feneš. „Zo strany hráčov cítime veľký záujem hrať na šampionáte. Svedčia o tom aj starosti pri tvorbe nominácie, z ktorej sme museli vyškrtnúť viacero mien. Bohužiaľ, mnohé ďalšie budeme musieť vyradiť počas prípravy. S účasťou našich top hráčov na svetovom šampionáte by však nemal byť žiaden problém."

V kádri s menami ako Slafkovský, Nemec, Mešár, Sýkora, Petrovský, Kňažko, Demek, Eliáš, Chromiak či Dvorský bude môcť Slovensko skutočne pomýšať aj na medaily. A vyzerá to tak, že väčšina, ak nie všetci, by sa napokon mohli do nominácie dostať.

„Prihliadame na to, že chlapci sú v štádiu, keď majú obrovskú príležitosť naštartovať si kariéru. Zároveň však veríme, že drvivú väčšinu z nich uvidíme hrať za Slovensko na šampionáte," dodal pozitívne naladený tréner Feneš.