Tragický začiatok leta v slovenskom hokeji. Zomrel tipsportligový hráč, aj muž z vedenia Dukly Trenčín

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Veľmi smutne začalo slovenské hokejové leto.

Hokejové leto sa nesie spočiatku v znamení oddychu, neskôr v znamení tvrdej predsezónnej prípravy, taktiež v znamení prestupov či predĺžení kontraktov. Žiaľ, v úvode slovenského hokejového leta registrujeme aj správy, ktoré počujeme veľmi neradi.

V sobotu vo veku 63 rokov tragicky zahynul Marián Troliga pri nehode vrtuľníka. Ide o dlhoročného akcionára a člena predstavenstva Dukly Trenčín. „Ďakujeme vám za všetko, čo ste pre náš klub urobili, že ste ho podporili v ťažkých časoch a podali nám pomocnú ruku. Odpočívajte v pokoji," tak znelo oficiálne poďakovanie zástupcov trenčianskej Dukly na Facebooku. Havária vrtuľníka sa udiala vo Veľkom Šariši, zachytil sa do vysokonapäťového vedenia.

Len o deň neskôr sa udiala ďalšia tragická, tentoraz autonehoda. Vo veku 27 rokov zahynul obranca Liptovského Mikuláša Erik Nitriansky. „Pred chvíľou opustil navždy tento svet Erik Nitriansky po nedeľnej tragickej dopravnej nehode. Odpočívaj v pokoji. Úprimnú sústrasť celej rodine, priateľom...," píše sa na oficiálnej facebookovej stránke klubu z Liptova.