Toto sú 3 základné zmeny, ktoré chú zástupcovia hráčov extraligy do nových zmlúv

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Od predčasného ukončenia sezóny zástupcovia hráčov rokujú s kompetentnými o zmenách v nastavení zmlúv. Tieto 3 základné body požadujú

Branislav Rapáč, Michal Sersen a Ivan Švarný. "Trojica mušketierov", ktorí ako zástupcovia hráčov extraligy rokujú o zmenách v nastavení hráčskych zmlúv od predčasného ukončenia sezóny pre pandémiu koronavírusu.

Rokovania prebiehajú už takmer dva mesiace. Z pohľadu hráčov situácia vyzerá pozitívne. V rozhovore pre šport.sk to potvrdil Branislav Rapáč.

„Momentálne sme osobne obehli všetky kluby v našej extralige, no s niektorými sme hovorili telefonicky. Zatiaľ máme pozitívne reakcie a vyzerá to tak, že je to na dobrej ceste, aby sa nami požadované body dostali do zmlúv. Škoda, že sa pre aktuálnu situáciu klubom ťažšie zháňajú peniaze a tiež sa aj všetko naťahuje, no my tomu rozumieme. Po rokovaniach, ktoré sme však mali, som optimista."

Rapáč prezradil, ktoré tri základné body chcú hráči zakomponovať do zmlúv.

„Boli by sme radi, aby sa tam dostalo odstupné v prípade, že hráčovi bude ukončený kontrakt bez toho, aby ho porušil. Ďalej žiadame, aby nebolo možné zranenému hráčovi ihneď siahať na plat. Nech je chránený aspoň prvé tri mesiace v určitej výške. Navrhli sme, že prvé štyri týždne by to malo byť 100 percent a potom by sa to percentuálne znižovalo. Ďalšia vec sa týka posielania hráčov s dvojcestnou zmluvou do nižšej súťaže. Chcem zabrániť tomu, aby im v takomto prípade neklesol plat na 20 percent, čo sa niekedy stávalo."