Tomáš Tatar asistoval aj spravil chybu, Montreal doma podľahol Chicagu (video)

v kategórii: Hokej 0

Chicago vyhralo tretí zápas v rade, jeden z jeho lídrov Patrick Kane si pripísal 60. bod v sezóne a 998. v kariére v najslávnejšej profilige.

1:4. Tatar pokoril hranicu 40 bodov (16 gólov a 24 asistencií) v sezóne a potvrdil status najproduktívnejšieho hráča Montrealu.

Tatarova chyba v presilovke

.

Tatar odohral 19:18 min a okrem asistencie pri góle mal aj dve strely na bránku a tri bodyčeky. Zároveň slovenský krídelník zohral negatívnu úlohu pri prvom góle Chicaga, keď za bránkou svojho tímu v presilovke neprevzal puk, ktorý mu tam prenechal brankár Charlie Lindgren.

To využil útočník Chicaga Drake Caggiula, prihral pred bránku voľnému Zackovi Smithovi a ten v oslabení v 6. min otvoril skóre zápasu. Dvojica Smith - Caggiula v zápase zaznamenala dokopy 3 góly a 1 asistenciu.

Kane si pripísal 60. bod v sezóne

si pripísal 60. bod v sezóne a 998. v kariére v najslávnejšej profilige.

. Jeho 32 zákrokov znamenalo šieste víťazstvo tohto brankára z ôsmich zápasov, ktoré odchytal v Bell Centre, dvakrát z toho bol shutout. "Miluje chytať v Montreale, zvyčajne tu máva veľmi dobré zápasy," pochválil Crawforda Patrick Kane na oficiálnom webe NHL.

.

Výsledky - NHL

  • streda
Montreal - Chicago 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

* Tomáš Tatar (Montreal) odohral 19:18 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 3 "hity"

St. Louis - Philadelphia 3:4 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.