Tomáš Starosta ostáva v Dukle Trenčín, klub oznámil podpis zmluvy úsmevným popisom

v kategórii: Hokej 0

Dukla Trenčín oznámila podpis novej zmluvy s obrancom Tomášom Starostom prostredníctvom fotky na sociálnej sieti Facebook aj s úsmevným popisom. TRENČÍN 18. apríla (WebNoviny.sk).

Obranca Tomáš Starosta bude aj v nasledujúcej sezóne nastupovať v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži Tipsport lige, keďže sa dohodol na predĺžení spolupráce s HK Dukla Trenčín.

Úsmevný popis na Facebooku

Skúsený bek odohral v základnej časti uplynulého ročníka v drese "vojakov" iba 19 zápasov s bilanciou 1+11, pretože ho limitovali zdravotné problémy. V play-off si pripísal dva štarty, v ktorých strelil jeden gól.

Klub oznámil podpis novej zmluvy prostredníctvom fotky na sociálnej sieti Facebook aj s úsmevným popisom: "V novej sezóne nám nebude chýbať ani tento odborník na kotlíkový guľáš."

Deväť sezón strávil aj v KHL

Tridsaťsedemročný obranca má bohaté skúsenosti z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), kde strávil deväť sezón a so Salavatom Julajev Ufa získal Gagarinov pohár. Okrem toho nastupoval za Neftechimik Nižnekamsk, Jugru Chanty-Mansijsk a Slovan Bratislava.

V slovenskej reprezentácii sa Starosta predstavil na štyroch majstrovstvách sveta (2007, 2008, 2010, 2012) a dvoch olympijských hrách (2014, 2018). V zbierke má striebro zo svetového šampionátu spred siedmich rokov a v minulosti získal aj bronz z MS hráčov do 18 rokov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.