Tipsport liga je na úrovni ECHL, tvrdí najlepší strelec Slovana

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Najlepší strelec Slovana Bratislava prirovnal Tipsport ligu kvalitou k zámorskej ECHL.

Útočník Radovan Bondra v lete posilnil HC Slovan Bratislava a aktuálne je s troma presnými zásahmi na konte najlepším strelcom tímu. Drží si priemer gól na zápas, nazbieral štyri body a na konte má dve plusky.

V minulej sezóne nastupoval za Indy Fuel v zámorskej ECHL. Práve k tejto súťaži prirovnal kvalitu Tipsport ligy, ktorá je podľa jeho názoru veľmi podobná.

„Sú tam minimálne rozdiely, veď tí chlapci z tejto ligy chodia hrávať aj k nám. Teraz je aj jeden, ktorý minulú sezónu pravidelne nastupoval proti mne, vo Zvolene. Chlapci majú svoju kvalitu. Útočníci tam majú kopu času na to, aby hrávali v každom zápase, pretože je tam pravidlo desiatich útočníkov na zápas," vyhlásil Bondra v rozhovore pre šport.sk.

Slovan sa vrátil do extraligy dvoma víťazstvami, no naposledy totálne vybuchol, keď doma vyhrával s Novými Zámkami 4:2 po dvoch tretinách a 5:4 dve a pol minúty pred koncom. Namiesto toho, aby skúsene zápas doviedol do víťazného konca, trikrát inkasoval a Bondrov gól v samotnom závere už len kozmeticky upravil stav na konečných 6:7.

„Išlo o prvý domáci zápas sezóny, v ktorom sme vyhrávali počas celého súboja a potom dostaneme päť gólov poslednej tretine. To sa nemôže stávať. Trocha sme teraz spadli z hrušky. Musíme sa vrátiť k hre, ktorá nás zdobila v zápasoch proti Košiciam a Liptovskému Mikulášu," okomentoval divoký zápas mladý slovenský útočník, ktorý túži po reprezentačnom drese.