Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku! Toto sú súperi Slovákov v príprave na MS v Dánsku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ako bude vyzerať program prípravných zápasov slovenského tímu pred blížiacimi sa MS v Dánsku?

Olympiáda v Pjongčangu za nami, pozornosť slovenskej reprezentácie sa už naplno upriamuje na blížiace sa MS v Dánsku. Veď už 5. apríla, t.j. o zhruba tri týždne odohráme prvý prípravný zápas pred šampionátom. A tak je ten správny čas priblížiť si, aký bude program slovenského tímu v príprave na MS v Dánsku.

Najmä prvá polovica prípravného cyklu je nesmierne náročná, no ako sa zvykne hovoriť "ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku". A pravdepodobne v tomto duchu to poňalo vedenie našej reprezentácie. 5. a 6. apríla nás čaká dvojzápas vo Švédsku. O kvalite "troch koruniek" ani netreba hovoriť. Následne 14. a 15. apríla naši chlapci absolvujú náročný dvojzápas v Nemecku. Čeliť budú najväčšiemu prekvapeniu nedávneho olympijského hokejového turnaja. Zverenci Marca Sturma získali v Pjongčangu striebro, doslova sekundy ich delili od senzačnej výhry s Ruskom a zisku zlata.

Druhá polovica prípravného cyklu už vyzerá na pohľad príjemnejšie. 20. apríla v Michalovciach a 21. v Poprade absolvuje slovenský tím dvojzápas proti Lotyšsku. Záver prípravy bude patriť domácemu dvojzápasu proti Francúzsku - 27. apríla budeme hrať v Nitre a o deň neskôr v Piešťanoch. Informácie priniesol SZĽH na svojom oficiálnom webe.