SZĽH sa bráni obvineniam: Takto to bolo s miestenkou do LM pre Slovan!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

SZĽH reaguje na obvinenia: Takto to bolo s miestenkou pre Slovan do Ligy majstrov!

Miestenku do Ligy majstrov dostal Slovan. Štvrtý tím po základnej časti. Veľmi netradičné.

Zo Zvolena a Popradu sa ozývali negatívne reakcie. Majstrovský Zvolen ani nedostal pozvánku, nemohol ani reagovať či chcel alebo nechce súťaž hrať. Ani porazený finalista z Popradu nebol oslovený. Z Popradu zazneli negatívne hlasy na adresu vedenia SZĽH, ktoré podľa Podtatrancov hrá do karát "belasým".

„Mrzí nás, že zástupcovia klubov opäť zvolili cestu mediálneho očierňovania SZĽH a nie cestu overenia si informácii u majiteľov svojich klubov, vo vedení CHL, či vo vedení SZĽH. Je to opäť cesta, ktorá ubližuje slovenskému hokeju ako celku. Vedenie SZĽH by rado apelovalo na kluby, aby sa v prípade nejasností a otázok obrátili v prvom rade na zväz a nie na média," vyhlásil generálny sekretár SZĽH Ivan Pulkert  v oficiálnom stanovisku zverejnenom na oficiálnom webe zväzu hockeyslovakia.sk.

Uviedol veci na pravú mieru a objasnil z pohľadu zväzu, ako sa Slovan Bratislava dostal k miestenke do Ligy majstrov.

„Vedenie CHL nám začiatkom mája oznámilo, že po zlých skúsenostiach so slovenskými klubmi v ostatných ročníkoch Ligy Majstrov, sa rozhodlo neudeliť miestenku žiadnemu slovenskému klubu. Prezident SZĽH Miro Šatan preto kontaktovalo riaditeľa CHL Martina Baumanna a oznámil mu, že nám nepríde spravodlivé, aby na úkor Slovenska dostal miestenku ukrajinský klub," opisoval situáciu Pulkert.

SZĽH zostal zaskočený po tom, čo nedávno Slovan Bratislava dostal miestenku na úkor bieloruského tímu Junosť Minsk. Ten nebude v súťaži pre nestabilnú politickú situáciu v krajine.

„Miro Šatan opäť telefonoval s Martinom Baumannom z CHL a tlmočil mu stanovisko, že slovenskú miestenku by nemal dostať klub, ale hokejový zväz, ktorý by ju následne konkrétnemu klubu udelil. Zároveň mu povedal, že miestenku by mal dostať v prvom rade HKM Zvolen, ako aktuálny slovenský majster."

„Rozhodnutie CHL udeliť divokú kartu HC Slovan Bratislava išlo mimo SZĽH a SZĽH nemal v tejto veci žiadne rozhodujúce ani odporúčacie slovo, keďže CHL je súkromná zahraničná súťaž. Proces výberu slovenského účastníka však považujeme za neštandardný," dodal.