Štvrťfinále MS v hokeji 2022: Česko vyradilo Nemecko, Kanada zázračne otočila a postúpili aj USA (video)

v kategórii: Hokej 0

Švédi premrhali proti Kanaďanom trojgólový náskok, obhajcovia majstrovského titulu si zahrajú o medaily na siedmom šampionáte za sebou.

28.5.2022 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 26. mája 22:24
Na hokejových majstrovstvách sveta vo Fínsku budú počas záverečného víkendu turnaja bojovať okrem domácich Fínov aj výbery Kanada, USA a Česka.

USA vynulovali Švajčiarsko

Fíni vo štvrtkovom štvrťfinále vyradili Slovákov, aj keď s nimi prehrávali 0:2. Vyrovnanie zariadil dvoma gólmi Marko Antilla, k nemu sa neskôr pridali s jedným zásahom aj Sakari Manninen a Saku Mäenalanen.

Fíni v semifinále vyzvú výber USA, ktorý zdolal víťazov základnej A-skupiny Švajčiarov. Američania viedli po druhej časti 2:0 a v závere pridali ešte jednu poistku, triumfovali tak 3:0.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria výbery Česka a Kanady. Česi zdolali Nemcov 4:1 a zariadil to najmä hviezdny prvý útok v zložení David Pastrňák (1+1), David Krejčí (1+2) a Roman Červenka (1+2), ktorý sa postaral o náskok 3:0 v presilových hrách. Karla Vejmelku prekonal z 22 striel Nemcov iba Moritz Seider v 54. minúte. Philipp Grubauer inkasoval trikrát z 24 striel, keďže štvrtý český gól padol do prázdnej bránky.

Obhajcovia titulu Kanaďania prešli cez štvrťfinále na siedmom svetovom šampionáte za sebou.  Vo štvrtok prehrávali so Švédmi po dvoch tretinách 0:3, no v tretej časti vyrovnali troma zásahmi vyrovnali a vynútili si predĺženie, v ktorého úvode zariadil postup "krajiny javorového listu" v presilovej hre Drake Batherson. "Tri korunky" nepostúpili do semifinále už na treťom svetovom šampionáte za sebou.

  • štvrtok 26. máj 2022
Góly: 2. Klingberg (Lang, Peterson), 8. Nylander (Nordström), 29. Friberg (Gustafsson, Ekman-Larsson) - 42. Graves (Roy, Comtois), 59. Dubois (Chabot, Cozens), 59. Barzal (Batherson, Comtois). 61. Batherson (Barzal, Dubois)Góly: 54. Seider (Noebels, Plachta) - 3. Pastrňák (Krejčí, Červenka), 11. Červenka (Krejčí, Hronek), 33. Krejčí (Pastrňák, Červenka), 59. Smejkal (Kämpf)Góly: 19. Antilla (Friman, Pokka), 24. Antilla, 45. Manninen (Sallinen, M. Lehtonen), 60. Mäenalanen (Antilla, Björninen) - 9. A. Sýkora (Lunter), 16. Regenda (Takáč, Ivan)Zobraziť fotogalériu k článku:
Štvrťfinále MS v hokeji 2022: Fínsko – Slovensko (fotografie)

Góly: 12 Meyers (L. Hughes), 17 Gaudette (Peeke), 55. Meyers (Kuhlman, Farrell)Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.