Strieľa góly, skvele bráni a boduje. Slovenský útočník nečakanou hviezdou českej extraligy

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Hral za Slovan v KHL. Získal bronz na MS do 20 rokov. No životnú formu predvádza v aktuálnej sezóne

Pavol Skalický hrá v životnej forme. Drží si priemer zhruba bod na zápas. V 40 stretnutiach českej extraligy nazbieral 39 bodov (16+23) a v bodovaní tejto súťaže je na 6. pozícii.

„Také čísla som pred sezónou určite nečakal. Darí sa mi, čo je super. Dôležité je však najmä to, že sa darí nášmu klubu. V novom roku sme sa výkonnostne zdvihli, ťaháme za jeden povraz," pochvaľoval si slovenský útočník v rozhovore pre isport.cz.

24-ročný útočník je komplexný hráč, nielen strieľa góly a boduje, ale výrazne pomáha aj v defenzívnej činnosti. O to viac sú jeho služby cenené a má veľký prínos na tom, že Mladá Boleslav je piata v extraligovej tabuľke.

„Vždy som sa snažil byť dobrý v hre dozadu a až potom pomáhať smerom dopredu. Hovorí sa, že obrana je najlepší útok. Viac sa snažím prezentovať tvrdou hrou, dohrávaním súpera a podobnými vecami."

Skalický je s 23 pluskami na konte najlepším hráčom v českej extralige v bodovaní +/-! Jeho tvrdá fyzická hra znepríjemňuje súperom život. Je trinásty v počte rozdaných hitov (39) a nebojí sa hádzať ani do striel - zblokoval ich 32 a v tomto ukazovateli je druhý v rámci tímu.

Získal tri extraligové tituly na Slovensku. Pred piatimi rokmi bol členom senzačnej bronzovej dvadsiatky na MS v Kanade. Pôsobil v drese Slovana v KHL. Až teraz však našiel svoju životnú formu a je na najlepšej ceste získať miestenku na májové MS vo Švajčiarsku.