Strieborný medailista z MS 2012 má skvelú novinku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ivan Baranka sa pred štartom novej sezóny naladil na šťastnú vlnu.

Obrovskú radosť prežíva skúsený slovenský obranca Ivan Baranka pred štartom novej sezóny. Narodila sa mu dcérka Thea. 34-ročný zadák už má trojročného synčeka Eliasa.

„Áno, môžem vám potvrdiť, že po trojročnom synčekovi Eliasovi mám aj dcérku. Volá sa Thea a som veľmi šťastný. Bol som aj pri pôrode, všetko prebehlo bez komplikácií a manželku Mišku i dcérku mám už doma," prezradil Baranka pre Nový Čas.

Baranka, ktorý bol pri zisku posledného slovenského cenného kovu na MS (striebro v 2012) v minulej sezóne prestúpil z Vítkovíc do Brna a v drese Komety odštartuje aj nasledujúcu sezónu. Teší sa z prírastku nielen do rodiny, ale aj do kádra, keďže v Brne bude pôsobiť hviezdny útočník Tomáš Plekanec. Mimochodom, ten s českou tenistkou Luciou Šafářovou očakáva tiež prírastok do rodiny, takže Baranka s ním môže pokojne chodiť kočíkovať.

„Aj v tomto ročníku bude mať Kometa v extralige iba tie najvyššie ambície. Klub má výborné zázemie, skvelých fanúšikov a máme aj dobrý tím, ktorý sa takmer vôbec nezmenil oproti minulej sezóne. Dokonca sme sa posilnili, prišiel napríklad útočník Plekanec."

Baranka sa predstavil na vlaňajšej olympiáde v Pjongčangu. Na domácich MS 2019 si nezahral, no do budúcnosti nezatvára pred reprezentáciou dvere.

„Vôbec som nebol nahnevaný, že som sa nedostal do nominácie na domáci šampionát. Chalanom som držal palce, hrali naozaj dobre. A čo bude v budúcnosti, to sa uvidí, ešte je to ďaleko. Treba však povedať, že už mám aj svoje roky a je prirodzené, že šancu v reprezentácii už dostávajú mladší chalani."