Šteflove praktiky objasnil agent z jeho listiny nežiadúcich: Špinavá práca a cirkus, tvrdí!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Agent spomína špinavé praktiky bývalého športového riaditeľa Slovana.

Priviedol do krachu Vsetín aj Slovan Bratislava. Na praktiky bývalého športového riaditeľa "belasých" Oldřicha Štefla nespomínajú v dobrom mnohí hráči, funkcionári či agenti.

Patrí medzi nich aj Jiří Hamal. V biznise sa pohybuje 30 rokov. Do portfólia jeho agentúry patria hviezdne mená svetového hokeja ako Leon Draisaitl či David Krejčí.

V rozhovore pre šport.sk prehovoril Hamal o katastrofálnej situácii, ktorá vládla v Slovane počas pôsobenia v KHL za Šteflovej éry.

„Bol to cirkus a katastrofa. V Česku boli kluby ako Vsetín, ktorý bol tiež spojený s Oldřichom Šteflom. Na Slovane to bolo veľmi zlé s platobnou schopnosťou a komunikáciou a takisto inými vecami, čo som cítil už vo VIP priestoroch, kde chodila len skupina vyvolených okolo pána Štefla. Ten mal aj k sebe spriaznených agentov. Hráčom len sľuboval, bola to špinavá práca.”

Akcionári Slovana Juraj Široký st. a Juraj Široký ml. podržali Štefla vo funkcii, keď ich pred náročné rozhodnutie postavil vtedajší generálny manažér Patrik Ziman, spoluprácu s ktorým si hráči veľmi pochvaľovali. Majiteľov postavil pred rozhodnutie - buď on alebo Štefl, ktorého výpoveď im predložil. Českého funkcionára podržali. Zjavne spravili chybu.

„Majitelia sú zodpovední, ale sú tam ľudia, ktorí majú výkonnú moc. Pána Širokého poznám veľmi dlho a vždy som ho bral ako človeka, ktorý si v hokeji plní záväzky. Nepoznám však situáciu zvnútra, preto to nemôžem hodnotiť. Nie je však náhoda, že ako Vsetín v Česku dopadol na Slovensku Slovan pod vedením rovnakého manažéra.”

Uznávaný agent Hamal uviedol tiež svoj názor, prečo podľa neho hráči do Slovana chodili aj napriek verejne známym problémom s financiami a meškajúcimi výplatami.

„Slovan hral KHL a bolo otázkou, ako to hráčom manažér či agent podal. Často nemal hokejista na výber, ak chcel hrať najlepšiu európsku ligu. Predsa len mesto nádherné, zázemie klubu tiež na vysokej úrovni, len riziko dlhov. Vždy napokon kontrakt podpisuje hráč a on pracuje s informáciami, ktoré dostáva z viacerých strán. Niektorí hokejisti tam išli aj s vidinou, že peniaze možno nedostanú, ale výkonnostne sa môžu posunúť do bohatších klubov a získať lepšie kontrakty v budúcnosti.”