Štefl oboch dourážal, teraz Ziman a agent Hamal vracajú úder

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ziman a Hamal odpovedajú na urážky Štefla.

Bývalý športový riaditeľ HC Slovan Bratislava Oldřich Štefl v nedávnom rozhovore pre isport.cz išiel ostro po niekdajšom generálnom riaditeľovi klubu Patrikovi Zimanovi. Označil ho ako človeka z rádia, ktorý bol úplne mimo a zohnal pre klub 2 tisíc eur. Nitku nenechal suchú ani na agentovi Jiřím Hamalovi, ktorého označil slovkom "potkan" a tvrdil, že proti Šteflovi vystupovali negatívne na verejnosti len hráči z jeho "stajne" ako Vondrka či Smoleňák.

Portál šport24.sk dal priestor na slová Oldřicha Štefla reagovať obom dotknutým pánom.

„Myslím, že si každý súdny človek urobí obraz sám. Toto nepotrebuje komentár. Svedčí to o inteligencii daného človeka. To, že zruinoval Vsetín, je preukázateľné a analogicky sa to isté dialo v Bratislave. Pod jeho vedením nedostávali hráči výplaty. Každý rok tu "lietal" nejaký sponzor, len nikdy nedoletel... A že prehovorili "moji" hráči Vondrka a Smoleňák? Však povedali len pravdu a hovorili za všetkých. Napokon situácia vyústila až do odchodu Slovana z KHL," reagoval Hamal.

„A čo sa týka pána Zimana, tak to je vrchol, že sa do neho naváža. Každý, kto tam chce čistým spôsobom zaviesť poriadok, neuspeje a skončí. V minulosti, pokiaľ viem, presne pre tieto praktiky dva razy tým praštil aj pán Čada. Tak o tom sa tu bavíme," dodal agent.

Svoju reakciu na vyjadrenie Štefla pre šport24.sk prezentoval aj Patrik Ziman. Ten odišiel zo Slovana po tom, čo podal na vedenie klubu Šteflovu výpoveď a podmienil jej (ne)podpísanie svojím zotrvaním v klube. Akcionári sa zastali Štefla a tak sa z klubu porúčal Ziman.

„Odborníkov ako pán Štefl sú plné krčmy. Pravdou, ako fungoval tento človek v práci, prečo tam bol schopný vôbec zotrvať toľko rokov, by som akurát znehodnotil značku, pod ktorou sa povaľoval."