Stane sa najmladším hráčom histórie našej extraligy a chce byť ako Erik Karlsson

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Šimon Nemec sa čoskoro stane najmladším hráčom histórie slovenskej extraligy.

Má len 15, no už teraz sa o ňom hovorí ako o obrovskom talente a budúcnosti slovenského hokeja. Obranca Šimon Nemec.

Dostal šancu na letnom prestížnom Hlinka Gretzky Cupe, kde čelil aj o dva roky starším protivníkom. Nestratil sa. Hral v druhej obrane, na ľade bol počas presiloviek a i oslabení. Jeho meno zaujalo viacerých zámorských skautov.

„Šimona sme si vyskautovali. Mali sme dobré referencie od klubových trénerov. Svoje miesto si zastal suverénne. Bol som prekvapený, aké výkony podával proti svetovým tímom. Nemôžeme sa báť vytiahnuť jemu podobných mladých hráčov. Je našou povinnosťou, aby sme ich posúvali," vyhlásil po turnaji tréner slovenskej osemnástky Ivan Feneš pre šport.sk.

Nemec sa čoskoro stane najmladším hráčom v histórii slovenskej extraligy. Šancu sa mu rozhodli dať v Nitre. Z klubu znie jasne, šancu určite v extralige dostane. A je len na Nemcovi, ako s ponúknutou príležitosťou naloží.

„Šimon je veľmi šikovný a vyspelý na svoj vek. Je to obranca, ktorý sa nebojí hrať s pukom. Je kreatívny. Má výbornú hlavu na hokej. Vie si dirigovať presilovku. Je to špecifický typ obrancu. Máme v pláne dať mu na jeseň šancu v najvyššej súťaži. Chceme, aby odohral niekoľko zápasov. Uvidíme, ako si bude počínať," vyhlásil o Nemcovi generálny manažér Nitry Tomáš Chrenko.

Blížiacej sa extraligovej príležitosti sa Nemec nebojí, práve naopak.

„Keď som zvládol Hlinka Gretzky Cup, trúfol by som si aj na našu najvyššiu súťaž. Určite to bude silovejšie a rýchlejšie, ale nebojím sa."

Samotný Nemec si uvedomuje, že má obrovský priestor na zlepšovanie, najmä čo sa defenzívnej práce týka. Jeho vzorom je jeden z najlepších svetových obrancov, ofenzívne ladený Švéd Erik Karlsson zo San Jose Sharks.

„Rád by som bol v budúcnosti rozdielový obranca v presilovkách. Aj preto sa mi páči Erik Karlsson. Nemám síce hokejový vzor, ale jeho hra ma najviac fascinuje."

Bude Nemec ojedinelou lastovičkou v slovenských extraligových vodách? Alebo prvou kockou domina, ktorá naštartuje tímy k tomu, aby čoraz viac dávali v ostrých zápasoch priestor pre perspektívnych mladíkov? Iná cesta k progresu slovenského hokeja totiž nevedie.