Spišská Nová Ves po cennom skalpe Slovana posilňuje. Prichádza nová hviezda do ofenzívy!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Spišská Nová Ves po cennom skalpe Slovana angažovala novú posilu, má byť lídrom ofenzívy Spišiakov!

Kanadský útočník Dante Salituro sa stal novou posilou Spišskej Novej Vsi. „Očakávame, že sa stane lídrom našej ofenzívy," vyhlásil generálny manažér klubu z východu Slovenska na sociálnych sieťach.

„Na pozícii prvého centra sme pracovali dlhé obdobie, keďže situácia na trhu bola veľmi ťažká a hráči požadovanej kvality neboli voľní. O to viac ma teší, že sme presvedčili Salitura, aby sa k nám pripojil a pomohol nám k dosiahnutiu našich cieľov. Môžem povedať, že ide o kreatívneho hráča s výbornou strelou, ktorý by sa mal stať dirigentom našich presilových hier. Má za sebou vynikajúce sezóny v ECHL a v uplynulých dvoch ročníkoch bol líder produktivity svojich tímov v Nórsku a Francúzsku," dodal Rapáč na adresu novej posily.

Salituro to v zámorí dotiahol najvyššie do AHL. Krátko pôsobil vo fínskej Liige. Uplynulú sezónu odohral v nórskej lige za Narvik. V tejto sezóne odštartoval za francúzsky Mulhouse. V trinástich zápasoch šesťkrát skóroval a nazbieral 15 bodov.

Spišiakom sa v poslednom čase začalo dariť. Po cennom skalpe Slovana Bratislava (4:2) dokázali uspieť aj v Nových Zámkoch (4:1).