Smoliar Čerešňák: Zmešká tretíkrát MS v hokeji?

v kategórii: Hokej autor: Bohumil Ďobo 0

Slovenský hokejový reprezentant musel kvôli zraneniu vynechať dva posledné šampionáty.

Dvadsaťosemročný bek Plzne si vážne zranil koleno a jeho štart na majstrovstvách sveta v Rige je ohrozený, píše denník Šport.

Čerešňák si potrhal v zápase českej extraligy väzy v kolene.

Rodák z Trenčína mal poriadne dobre rozbehnutú sezónu. Za HC Plzeň odohral 44 zápasov, zaknihoval 18 kanadských bodov za deväť gólov a rovnaký počet asistencii. Zaradil sa medzi lídrov obrany plzenského tímu.

Minulý týždeň si privodil šrám na tele. Jeho koleno vypovedalo službu a skomplikovalo jeho prípadnú nomináciu na MS v Rige. Čerešňák má veľkú smolu, kvôli zdravotným problémom s ramenom chýbal na ostatných dvoch šampionátoch. Otázny je aj ten, ktorý bude tento rok na prelome mája a júna.

„V pondelok som absolvoval dôkladnú lekársku prehliadku, z ktorej vyplynula neutešená prognóza. Dobrá správa od lekárov bola aspoň tá, že nebudem musieť podstúpiť operáciu.

Poranené väzy v kolene by sa mi mali zrásť vlastnou schopnosťou regenerácie. Nik mi však nepovie, dokedy a najmä, či vôbec bude moje koleno schopné odolať aj záťaži na ľade," komentoval svoj zdravotný stav Peter Čerešňák pre denník Šport.