Slovenský reprezentant žiari ako "obranca" - vyťaženosťou aj pozíciou v presilovke

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovenský reprezentačný útočník žiari ako "obranca" - vyťaženosťou na ľade, aj pozíciou v presilovke

Marek Hrivík žiari v úvode švédskej SHL v drese Leksandu po boku krajana a kamaráta Petra Cehlárika. So šiestimi asistenciami v dvoch zápasoch je Hrivík najlepším nahrávačom ligy. A vedno s Cehlárikom sú na čele bodovania súťaže.

„Máme už medzi sebou chémiu, keďže sme spolu celú prípravu. Cehlo je strelec, ja sa snažím mu čo najlepšie prihrať, Carter je zase kreatívny a vie nás doplniť,” pochvaľoval si Hrivík v rozhovore pre šport.sk.

Reprezentačný útočník, ktorý odohral 24 zápasov v NHL, si užíva v Leksande miesto v prvom útoku. Dá sa povedať, že je ako "obranca" - herným vyťažením aj pozíciou, ktorú má v presilovej hre na modrej čiare.

„Ešte som nehral, vrátane prípravy, v jednotlivých súbojoch pod dvadsať minút. Je to náročné, hlavne na pozícii centra, ale zároveň ma teší dôvera," pochvaľuje si dostatočný priestor na ľade Hrivík.

Uchytil sa aj na pozícii obrancu v presilových hrách.

„V Amerike som občas hrával ako bek na presilovke.  Teraz som bol k tomu trošku skeptický, ale tréneri ma chceli na modrej čiare."

Hrivík pôsobil deväť rokov v zámorí, no stabilnú pozíciu v niektorom z tímov NHL si nevybojoval. Do Európy sa vrátil v roku 2018 - pôsobil v ruskom Podoľsku a minulú sezónu odohral za švédsky Leksand. V 46 dueloch nazbieral 30 bodov. Teraz už 20 % svojej bodovej produkcie z uplynulej sezóny nazbieral v prvých dvoch zápasoch a má naštartované na životnú sezónu.