Slovenský reprezentant má nový klub: Nahradí bývalú hviezdu NHL, má zohrať kľúčovú rolu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Získal bronz v Pekingu. Slovenský reprezentant má nový klub, nahradí bývalú hviezdu NHL

Slovenský reprezentačný obranca Mário Grman novou posilou českého extraligového klubu HC Vítkovice Ridera.

„Na začiatku mája sme avizovali, že zháňame top útočníka a top beka. Do útoku sme prednedávnom získali Petra Muellera a teraz prichádza aj posila do obrany. Na to, že má Mário Grman 25 rokov, má už bohaté skúsenosti a hlavne je u neho veľká kvalita. Máme radosť, že sme sa dohodli a že Mário bude súčasťou Vítkovíc," uviedol pre klubový web športový riaditeľ Vítkovíc Roman Šimíček.

Grman získal bronz na olympiáde v Pekingu a zahral si aj na MS vo Fínsku. Posledné tri sezóny odohral vo fínskej Liige (SaiPa a HPK Hämeenlinna), predtým rok odohral v KHL za Slovan Bratislava.

S českou extraligou už Grman skúsenosť má. Pred príchodom do kádra "belasých" odohral jednu sezónu za Pirátov Chomutov. Vo Vítkoviciach by mal hrať kľúčovú rolu v defenzíve.

„Hľadali sme obrancu do prvých dvoch obranných párov ako náhradu za Romana Poláka. Vízia bola - pravák, defenzívny, prvá, maximálne druhá obrana. Dostali sme tip na Mária Grmana a veríme, že v tomto smere nám môže pomôcť. Je stabilný člen slovenskej reprezentácie. Odohral tohtoročné majstrovstvá sveta, kde sme mali možnosť ho sledovať. Je to bek, ktorý je v dobrom veku, vie pritvrdiť, ale dokáže aj rozohrať a podporiť útok," hovoril o novej posile hlavný tréner Vítkovíc Miloš Holaň.

36-ročný Polák bol v posledných dvoch sezónach kapitánom Vítkovíc. V zámorskej NHL odohral 14 sezón a v základnej časti mal na konte 806 štartov. Ďalších 71 zápasov odohral v play off.