Slovenský mladík explodoval vo fínskej Liige. Vypýta si reprezentačnú premiéru?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Kristián Pospíšil žiari vo fínskej Liige. Zaslúžil by si premiérovú reprezentačnú pozvánku

Kristián Pospíšil hokejovo vyrastal v Rakúsku. V roku 2015 sa presunul do zámoria. Po štyroch sezónach v zámorských nižších súťažiach, pričom v tej poslednej pre zdravotné problémy neodohral ani jediný zápas, sa rozhodol presunúť do Európy. Vybral si fínsku Liigu, jednu z najkvalitnejších súťaží na starom kontinente. Lepšie spraviť nemohol.

V tíme Lukko Rauma sa vypracoval na jedného z kľúčových hráčov. Nastupuje na krídle prvého útoku a v 28 zápasoch nazbieral 16 bodov (7+9). Patrí mu piata pozícia v tímovom bodovaní. V poslednom stretnutí na ľade IFK Helsinki sa rodila výhra Lukko Rauma práve pod jeho režisérskou taktovkou. Strelil jeden gól a na ďalšie tri asistoval.

„Predviedli sme dobrý výkon. Som rád, že sme uspeli na súperovom klzisku a ešte viac som nadšený z toho, že sme získali tri body. Všetci sme si na ľade dobre pomáhali," pochvaľoval si Kristián Pospíšil pre oficiálny klubový web Lukko Rauma.

„Každý deň diskutujeme o našej hre a snažíme sa ju vylepšiť. Učíme sa z našich chýb a v zápase proti IFK Helsinki sme ukázali, že ako tím ideme správnym smerom," dodal.

Kristián Pospíšil Slovensko reprezentoval na MS do 18 i 20 rokov, no v seniorskej reprezentácii príležitosť zatiaľ nedostal. Výkonmi vo fínskej Liige strháva na seba pozornosť a nebolo by na škodu veci vyskúšať ho v najcennejšom drese.