Slovensku pomohol k dvom medailám na MS, v NHL odohral takmer 500 zápasov. Teraz definitívne ukončil kariéru

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ďalší z medailistov zo svetových šampionátov ukončil kariéru.

Aktívnu kariéru ukončil ďalší so slovenských hokejových medailistov zo svetových šampionátov. Korčule na klinec zavesil obranca Radoslav Suchý. Na konte má striebro z MS 2000 a bronz z MS 2003. V dresoch Phoenixu Coyotes a Columbusu Blue Jackets odohral v zámorskej NHL 451 zápasov základnej časti.

„Už dlhšie to k tomu smerovalo. Minulé 2-3 sezóny som si už uvedomoval aj vek, prišli aj nejaké zdravotné problémy, pre ktoré som vynechal zápasy. V nedávnych sezónach som bol, údajne, najstarší obranca v profesionálnych súťažiach, takže už bolo načase skončiť," prezradil dôvody, ktoré ho viedli k rozhodnutiu skončiť v rozhovore pre slovenské médiá Suchý.

43-ročný, už bývalý obranca, však pri hokeji zostáva. Prijal ponuku z Popradu pracovať v pozícii asistenta trénera miestnych juniorov. Zo svojej bohatej hráčskej kariéry im môže odovzdať množstvo cenných skúseností.

"Určite áno. Možnosť zostať pri hokeji som uvítal. V Poprade sa do mládeže angažuje aj primátor mesta a mne je veľmi sympatická vízia, s akou chce formovať trénerské tímy. Myšlienka mať jedného odborníka s licenciou a popri ňom kolegu so skúsenosťami z praxe je podľa mňa správna."

Účastník troch seniorských svetových šampionátov a jednej olympiády sa ohliadol za svojou kariérou a vypichol momenty, ktoré mu najviac utkveli v pamäti.

„Pre mňa bola vždy najviac reprezentácia. Preto sú pre mňa najkrajšími momentmi medaily z MS, účasť na olympiáde či šampionátoch. Ale silné zážitky mám aj z ďalších fór, napríklad NHL. Do najprestížnejšej súťaže som sa presadil aj napriek tomu, že som nebol draftovaný. To sa nepodarí hocikomu. Navyše sa tak stalo v čase, keď sme my Európania ešte stále mali akýsi terč na chrbte a hráči zo Severnej Ameriky po nás poľovali. Ku skvelým zážitkom radím aj viaceré zápasy v NHL, najmä v play off alebo keď všetkých 20-tisíc divákov vo Phoenixe prišlo v bielych tričkách. To bolo úžasné."