Slovensku na MS vo Fínsku nepomôžu dve obrovské opory

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Dôležitý člen bronzového tímu z Pekingu ani opora z NHL nepomôžu Slovensku na MS.

Slovenskú hokejovú reprezentáciu ešte pred prvým prípravným stretnutím pred MS 2022 opustila trojica Christián Jaroš, Michal Čajkovský a Denis Godla. Ani jeden z nich SR na MS vo Fínsku nepomôže. V nominácii ich nahradili Dominik Riečický, Adam Jánošík a Ladislav Romančík.

Jaroš bol prvou posilou zo zámorskej NHL. No na šampionát ho nepustia zdravotné problémy. „Jaroš má zranený členok. Má na ňom výrastok, nemôže si obuť ani korčuľu a na piatok ma už dohodnutú operáciu v Košiciach," prezradil asistent generálneho manažéra Oto Haščák pre hockeyslovakia.sk.

Hrať na MS vo Fínsku nebude ani Čajkovský, jeden z kľúčových členov defenzívy bronzového tímu SR na olympiáde v Pekingu. „Čajkovský komunikoval so svojim klubom Novosibirskom a agentom. Bolo mu povedané, že v prípade zranenia mu nebude obnovený kontrakt, preto sa rozhodol, že zostane doma, aby neriskoval zranenie."

O miesto na šampionátovej súpiske nezabojuje gólman Godla. „Godla to skúsil na jednom tréningu, má však dlhodobé zranenie, natiahnutý sedací sval, ktorý pokračuje až do triesla. Nebude s nami pokračovať," ozrejmil Haščák.

Najmä straty Jaroša a Čajkovského sú pre slovenský tím veľmi nepríjemné a bude náročné ich nahradiť. Haščák priznal, že mali byť súčasťou prvých dvoch obranných dvojíc na MS vo Fínsku.

„Je to náročné, pretože človek skladá káder dlhú dobu a keď sa to na prvom tréningu začne rozpadávať, tak je to frustrujúce. Samozrejme, aj s týmto treba počítať, ale musím povedať, že tí dvaja obrancovia mali byť do základu a hrať top štyri na majstrovstvách sveta.Bude ich ťažké nahradiť, ale musíme sa s tým vyrovnať. Dúfame, že to boli posledné zmeny v rámci tejto prípravy."