Slovensko zažilo horor na ľade! Hráča museli oživovať, hodinu sa nehralo

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Hrôza na ľade v zápase play off slovenskej druhej najvyššej súťaže. Hráča museli oživovať!

Štvrtý štvrťfinálový súboj play off druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku medzi Dubnicou a Topoľčanmi priniesol hororový moment, pri ktorom tuhla krv v žilách.

V 23. minúte po tvrdom náraze od Dominika Lašša na mantinel skončil Michal Luhový ležiac na ľade v bezvedomí!

Rozhodca okamžite urgoval lekársku pomoc. Zdravotníci rýchlo začali hráča oživovať.

„Pán doktor Beňačka vybehol na ľad ako prvý. Neskôr nám povedal, že Michalovi chvíľu nebilo srdce a údajne sa to stáva pri nárazoch tohto typu. Došlo ku skolabovaniu organizmu, preto bolo nutné oživovanie. Neviem ale povedať, po akej dobe sa ho podarilo oživiť. Všetci sme boli v neskutočnom šoku," vyhlásil tréner Dubnice Roman Chatrnúch pre hokejportal.net.

Zraneného hráča odniesli z ľadu na nosidlách a sanitkou putoval do nemocnice. Jeho stav je stabilizovaný. Utrpel ťažký otras mozgu a zlomeninu ruky, ktorá si vyžiada operáciu.

Dominik Laššo za svoj zákrok dostal 5+DKZ. No popiera, že by išlo o úmysel z jeho strany.

„Videl som, že sa Luhový chcel natlačiť predo mňa. Išiel som ho normálne odstaviť od puku a obaja sme vleteli do mantinelu. V tej chvíli som vôbec nevedel, čo sa stalo. Rozhodca hneď na to gestikuloval, že mám opustiť ľadovú plochu a odísť do šatne. Z lavičky som sa ešte otočil a videl, že začali s oživovaním. Bolo mi hrozne," priznal hráč Topoľčian, ktorý sa Luhovému ospravedlnil aspoň prostredníctvom správy na Facebooku.

Takmer hodinu sa nehralo. Domáci pôvodne ani nechceli v stretnutí pokračovať. Napokon Dubnica po prestávke otočila z 1:3 na 6:3 a po výhre 4:0 na zápasy postúpila do semifinále play off.