Slovensko na MS v hokeji 2020 zrejme v "skupine smrti"

v kategórii: Hokej 0

(WebNoviny.sk).

Slovenská hokejová reprezentácia by sa na budúcoročných majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku mohla predstaviť v jednej skupine s úradujúcimi vicemajstrami sveta Kanaďanmi, domácim výberom a tiež tímom Veľkej Británia.

Nasadenie podľa rebríčka IIHF

Vyplýva to z nasadenia do dvoch skupín na základe rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) po skončení sezóny 2018/2019.

Okrem Kanaďanov by v rovnakej skupine mali byť na základe zaužívaného systému aj tímy Švédska (majstri sveta z rokov 2017 a 2018), Česka (na šampionáte na Slovensku 4. miesto), domáceho Švajčiarska, Slovenska, Dánska, Bieloruska (staronový účastník elitnej kategórie a súper Slovákov v kvalifikácii o postup na ZOH 2022) a Veľkej Británie (druhý rok po sebe medzi elitou prvý raz od roku 1951).

Možné sú mierne úpravy

V druhej základnej skupine by boli Rusi, zlatí z Bratislavy 2019 Fíni, Američania, Nemci, Lotyši, Nóri, Taliani a nováčik z Kazachstanu.

Organizátori šampionátu majú možnosť pristúpiť k miernym úpravám zloženia skupín pre zvýšenie atraktivity turnaja, podliehajú však schváleniu IIHF. Ako najpravdepodobnejšia sa javí možná výmena domáceho tímu s reprezentáciou Nemecka.

MS v nasledujúcom roku sa budú konať od 8. do 24. mája 2020 vo švajčiarskych mestách Zürich a Lausanne.

MS v hokeji 2020 - zloženie skupín

  • nasadenie na základe aktuálneho rebríčka IIHF
A-skupina: Kanada, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, SLOVENSKO, Dánsko, Bielorusko, Veľká Británia

B-skupina: Rusko, Fínsko, USA, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan

Viac o MS v hokeji 2019

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.