Slovenská hokejová bašta bojuje o prežitie! Sme na hrane, priznáva Pálffy

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Pred 11 rokmi bol tento klub vicemajstrom. Vychoval niekoľko osobností slovenského hokeja. Aktuálne bojuje o prežitie

Skalica oslavovala pred jedenástimi rokmi obrovský úspech, stala sa vicemajstrom Slovenska. Klub, ktorý vychoval hokejovému svetu jedného z najlepších útočníkov všetkých čias Žigmunda Pálffyho, aktuálne bojuje o prežitie.

V slovenskom hokeji nie je na ružiach ustlané, obzvlášť nie počas pandémie koronavírusu. Skalický hokej na to môže tvrdo doplatiť. Je závislý na pomoci od mesta, ako niekoľko ďalších slovenských klubov.

Vedenie mesta odsúhlasilo skalickej mládeži 130-tisíc eurovú dotáciu. Prvé tri splátky v roku 2020 prišli ako mali. No o slovo sa prihlásila pandémia a prívod peňazí z mesta do skalickej hokejovej kasy sa pozastavil. Na neurčito.

„Sme v napätí. Už vlani sme mali problém a aj teraz sme na hrane. Nevieme, čo bude," priznal Žigmund Pálffy v rozhovore pre RTVS.

„Je potrebné, aby sme na mestskom zastupiteľstve bojovali o peniaze pre mládežnícky hokej v Skalici," dodal bývalý útočník NHL.

Pálffy je v mestskom zastupiteľstve v Skalici spoločne s Miroslavom Lipovským, vicemajstrom z Petrohradu z roku 2000.

„Verím, že sa rozhodne v náš prospech a vedenie mesta peniaze pustí. Neviem si predstaviť, že by sa tak nestalo, nakoľko by na to doplatili mnohí rodičia aj ich deti," hovorí.