Slovan zlákal Bučeka na dvojnásobný plat. Odštartuje Nitra s Lantošim?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovan preplatil Nitru v prípade Bučeka dvojnásobne. Pre "corgoňov" sa rysuje zaujímavá slovenská posila zo zámoria

Samuel Buček sa stal jednou z posíl novoskladajúceho sa kádra HC Slovan Bratislava. Nitra, v ktorej svojho času žiaril v extralige, mu predkladala ponuky, no napokon sa pod Zobor nevrátil.

„Samozrejme, že nás táto situácia neteší, ale aj to prináša život. Chceli sme, aby v mužstve ostal. Predkladali sme mu ponuky. Bol oslovený medzi prvými, ak nie ako prvý hráč. Hneď ako sme začali skladať káder, sme s ním telefonovali. Intenzívne sme jednali s ním i jeho agentom, ale rokovania sa naťahovali," prezradil prezident klubu Miroslav Kováčik pre šport.sk.

Podľa jeho slov mal na stole lukratívnu ponuku, no uprednostnil ešte zaujímavejšiu zo Slovana.

„Môžem povedať, že by patril medzi najlepšie platených hráčov v Nitre. Je mi úplne jasné, že Slovan Bratislava v momentálnej situácii, ale aj v predošlých sezónach, kedy pôsobil v slovenskej lige, bol vždy veľkoklubom. Predpokladám, že ponuka od nich bola dvojnásobná."

Bučeka sa síce Nitre získať nepodarilo, no v hre je návrat ďalšieho reprezentačného útočníka. Kováčik netají, že je v kontakte s Róbertom Lantošim, ktorý nedávno podpísal ročný dvojcestný kontrakt s tímom Boston Bruins v NHL.

„Odkedy bolo jasné, že kalendár v Amerike sa bude meniť, sme v kontakte s Róbertom Lantošim. Komunikujeme teda takmer tri mesiace. Nebudem tajiť, keď poviem, že sa k nám pripojí do tréningového procesu. Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať v Amerike. Minimálne s ním zatiaľ počítame do prípravy na ľade. Všetko je to však ešte len v zárodku."

Nová sezóna v zámorí sa tak skoro nezačne a mnohí hokejisti preto zvažujú štart sezóny v Európe s tým, že by sa pred začiatkom zámorskej sezóny presunuli za "veľkú mláku". Nemali by až taký dlhý herný výpadok. Situácia je však zamotaná, je potrebné vyriešiť poistky a ostatné potrebné náležitosti.

Lantošimu vyšla premiérová sezóna v zámorí. Presadzoval sa svojou rýchlosťou a v 50 zápasoch v AHL za Providence strelil 11 gólov a nazbieral 31 bodov. Na konte mal 10 plusových bodov. Pre Nitru by bol bezpochýb aspoň v úvode sezóny mimoriadne platnou posilou. Podarí sa im dohodnúť a vyriešiť všetky náležitosti?