Slovan vedie extraligu, napriek tomu hľadá strelca. V hre sú zámorské posily

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

HC Slovan Bratislava je po návrate z KHL lídrom Tipsport ligy.

HC Slovan po odchode z KHL odštartoval novú éru s výrazne pozmeneným realizačným tímom, vedením i kádrom. Zatiaľ sa belasým darí možno až nad očakávania, po prvej reprezentačnej prestávke sú lídrom Tipsport ligy.

Napriek dobrým výkonom generálny manažér Juraj Bakoš netají túžbu posilniť káder. Vyzerá to na zámorskú akvizíciu.

„Určite máme záujem posilniť mužstvo v obrane i v útoku, v ponuke sú najmä zámorskí hráči. Zo všetkého najviac potrebujeme strelca, preto všetko dôkladne zvažujeme. Zatiaľ sa neponáhľame," vyhlásil v rozhovore pre šport.sk.

„Sme si vedomí, že ak chceme uspieť v play-off, musíme káder doplniť. Bol by som rád, ak by sme v tíme mali aj zámorských hokejistov. Tí vedia, že Slovan hral roky v KHL a majú záujem prísť  k nám, hoci si nemôžeme dovoliť zaplatiť im takú sumu, akú dostávali v kontinentálnej lige.”

Pred štartom sezóny sa viedla mediálna prestrelka medzi predstaviteľmi HC Slovan a prvoligového tímu Bratislava Capitals. Na prvoligové pomery hviezdny tím potvrdzuje svoju kvalitu a je jasným lídrom prvej ligy. Je možné, že v budúcej sezóne Tipsport ligy sa HC Slovan stretne zoči-voči s mestským rivalom.

„V období, keď sme získavali extraligovú licenciu, vznikali veľké emócie, ktoré podľa môjho názoru zbytočne živili aj médiá. My sme išli svojou cestou, aby sme vyriešili vlastné problémy. Slovan rešpektuje nový bratislavský klub a želá mu, aby postúpil do extraligy. Budúcnosť ukáže, či budú môcť dve mužstvá najvyššej súťaže pôsobiť na jednom štadióne. Pre nás je nájom na ňom extrémne vysoký. Je možné, že po tejto sezóne budeme nútení pozerať na naše pôsobenie na štadióne inak.”

Predstavitelia Slovana naďalej netaja snahu vyrokovať s vedením mesta nižší nájom za užívanie ZŠ Ondreja Nepelu. Zatiaľ bezúspešne.

„Zmluva medzi Slovanom a firmou STARZ, ktorá zastupuje mesto, je podpísaná od roku 2011 a platí do roku 2030. Zaplatil sa starý dlh a všetko sa vypláca  načas. Pri mládeži musíme platiť ľad týždeň dopredu. S predstaviteľmi mesta sme sa zatiaľ stretli trikrát, no zatiaľ sme sa nedohodli na nižšom nájme. Na ťahu je teraz mesto.”