Slovan v ňom vidí budúcu slovenskú reprezentačnú jednotku! Prichádza vlaňajší najlepší gólman QMJHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

V Slovane veria, že z neho raz bude slovenská reprezentačná jednotka. Prichádza vlaňajší najlepší brankár zámorskej QMJHL!

HC Slovan Bratislava postupne formuje svoj tím na novú sezónu. Čerstvo podpísal dvojročný kontrakt so slovenským brankárom Samuelom Hlavajom. Vytvorí tandem so skúseným Lotyšom Kristersom Gudlevskisom.

„Je to mladý a perspektívny brankár, má výbornú postavu. Dostali sme o ňom dobré referencie. Verím, že v krátkej dobe bude z neho nielen jednotka v Slovane, ale aj v národnom tíme," vyhlásil na margo novej posily generálny manažér Slovana Maroš Krajči pre Denník Šport.

Dvadsaťročný Hlavaj odchytal posledné tri sezóny v zámorí, z toho posledné dve v juniorskej QMJHL v drese Sherbrooke Phoenix. Vlani získal cenu Jacques Plante Trophy pre brankára s najnižším gólovým priemerom (2,25). V zmluve so Slovanom má klauzulu o možnom odchode do zámoria.

„Zaujímalo sa viacero klubov zo Slovenska. V zmluve mám však klauzulu, že ak by si ma v drafte vybral niektorý z tímov NHL, alebo ma pozval na nováčikovský kemp, tak ma zo Slovana uvoľnia. Uvidíme, čo sa udeje po drafte," vyhlásil mladý brankár.

Popri skúsenom Gudlevskisovi, ktorý chytal aj v NHL, sa môže Hlavaj veľa naučiť. Bude zaujímavé sledovať, aký priestor pri Lotyšovi dostane. Všetko bude závisieť prioritne od Hlavajových výkonov.

„Nerád by som hovoril, koľko bude chytať. Musí si to vybojovať. Máme dvoch vyrovnaných brankárov. Bude na trénerovi, kto z nich bude kedy chytať," dodal Krajči.