Slováci spoznali súperov, na MS v hokeji do 20 rokov v Česku budú v A-skupine

v kategórii: Hokej 0

Mladí Slováci o rok v Třinci aj proti majstrom sveta Fínom, Švédom, Švajčiarom a Kazachom. VANCOUVER 6. januára (WebNoviny.sk).

Slovenskí hokejisti do 20 rokov sa na najbližšom svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v Česku (26.12. 2019 - 5.1. 2020) v základnej A-skupine v Třinci stretnú s čerstvými majstrami sveta Fínmi, rovnako Švédmi, semifinalistami z práve skončeného šampionátu Švajčiarmi a tiež Kazachmi.

V B-skupine v Ostrave sa domáci Česi predstavia proti vicemajstrom sveta Američanom, bronzovým Rusom a tiež Kanaďanom a nováčikovi z Nemecka. Informuje o tom oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) na základe záverečného poradia MS 2018/2019 . "Slovenská skupina v Třinci je dobrá správa pre slovenských fanúšikov, keďže toto mesto sa nachádza 10 km od česko-slovenskej hranice," píše iihf.com.

Slovenskí reprezentanti do 20 rokov na svetovom šampionáte v kanadských mestách Vancouver a Victoria po prehrách s Američanmi (1:2), Švédmi (2:5) a Fínmi (1:5) a vysokom triumfe nad Kazachmi (11:2) postúpili zo základnej skupiny do štvrťfinále. Tam však prehrali s Rusmi (3:8) a obsadili konečné 8. miesto.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji do 20 rokov (štvrťfinále): Rusko – Slovensko

 

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.