Slováci proti Rusom s najlepším extraligovým brankárom. Pribrzdila ich jedna nepríjemnosť

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovensko dnes vstúpi do Švajčiarskeho pohára zápasom proti ruskému výberu

Slovenská hokejová reprezentácia vo štvrtok odštartuje turnaj NaturEnergie Challenge vo švajčiarskom Vispe. V úvodnom stretnutí sa predstaví proti výberu Ruska.

Slováci museli čeliť nepríjemnosti v podobe náročného presunu. V stredu sa naša výprava celý deň presúvala do dejiska turnaja, čo hráčov poznamenalo.

„Presun bol trošku dlhší. Včera sme nemali tréning, takže dnes na rozkorčuľovaní to bolo na chlapcoch vidieť, pôsobili zaspatejšie, ale verím, že budú dobre pripravení na zápas," vyhlásil po rannom rozkorčuľovaní asistent trénera Andrej Podkonický pre hockeyslovakia.sk.

Na stretnutie proti ruskému výberu je pripravený Matej Tomek - aktuálne najlepší gólman Tipsport ligy. V drese Dukly Trenčín nastúpil v doterajšom priebehu sezóny v 12 zápasoch, vychytal v nich 8 víťazstiev. Kraľuje brankárom v % úspešnosti zásahov - 94,78.

Slováci sa s Rusmi stretli aj na Nemeckom pohári, po dobrom výkone prehrali tesne 2:3 po predĺžení. Proti nebezpečnému súperovi si zverenci Craiga Ramsayho veria.

„Bude to ťažký a rýchly zápas, ale myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme mohli zvíťaziť aj my. Budú technickí, rýchli. My si musíme dávať pozor, robiť správne rozhodnutia a vtedy môžeme uspieť," vyhlásil aktuálne najlepší strelec Severstaľu Čerepovec Adam Liška, ktorý z KHL protihráčov veľmi dobre pozná.