Slováci definitívne spoznali súperov na MS 2022: Na prvý pohľad to vyzerá super, ALE...

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovenskí hokejisti spoznali definitívne svoju skupinu na budúcoročných MS vo Fínsku. Na prvý pohľad to vyzerá super, ALE...

Slováci spoznali súperov v skupine na budúcoročných MS vo Fínsku. Na prvý pohľad zloženie vyzerá optimisticky. Najmä v porovnaní s "béčkom", v ktorom sú Fínsko, USA, Česko, Švédsko.

ALE...

Vôbec sa netreba radovať predčasne. Kanada vyhrala MS v Lotyšsku aj napriek pomalému rozbehu a vedno s Ruskom asi netreba polemizovať o tom, že z našej skupiny postúpia do štvrťfinále.

Dajme tomu, že Dánsko, Kazachstan a Taliansko do hry o postup nezasiahnu. Aj keď videli sme, aké obrovské zlepšenie preukázali Dáni a tiež Kazachstan, ktorý nebyť záverečného zbabraného zápasu s Nórmi, tak historicky prvýkrát postúpi do štvrťfinále MS.

Nemožno podceňovať ani tieto krajiny.

Reálne to však vyzerá tak, že Slováci by sa do štvrťfinále museli "pretlačiť" na úkor jedného z dvojice Nemecko - Švajčiarsko. Pritom sme videli, aký obrovský progres obe krajiny v hokeji zaznamenali.

Švajčiari nám dali lekciu z efektivity a hrania presilových hier, doslova náš mladý tím rozbili 8:1.

A Nemci? Tí pracujú koncepčne, systematicky a funguje im to. Na olympiáde v Pjongčangu 2018 siahali po zlate, v "hodine dvanástej" im ho vyfúkli Rusi. Že nešlo o žiadnu náhodu potvrdili na nedávno skončených MS v Lotyšsku. Vo štvrťfinále vyradili Švajčiarov a napokon prehrali až súboj o bronz s Američanmi. Opäť siahli po medaile z vrcholného podujatia.

Ružové okuliare v súvislosti s budúcimi MS vo Fínsku si teda veľmi rýchlo musíme zložiť. Čaká nás poriadne tvrdý boj!