Slafkovský nie vždy prenáša výkony z tréningu do zápasu, vyjadril sa manažér Montrealu Canadiens

v kategórii: Hokej 0

Slovenskému hokejistovi Jurajovi Slafkovskému nevyšli prvé dva zápasy v drese tímu Montreal Canadiens.

3.10.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskému hokejistovi Jurajovi Slafkovskému nevyšli prvé dva zápasy v drese tímu Montreal Canadiens zo zámorskej NHL v hlavnom prípravnom kempe pred začiatkom sezóny 2022/2023 podľa predstáv jeho ani vedenia klubu. Generálny manažér Habs Kent Hughes sa ho však zastal a prezradil, že počas tréningov je zväčša jeden z najlepších hráčov. Má však problém s tým, aby tieto výkony zopakoval v dueloch proti súperom z iných tímov.

Frustrujúce zápasy

"Uvidíme, ako sa bude zlepšovať. Myslím si, že prvé dva prípravné zápasy boli pre neho frustrujúce, ale v dvoch dueloch na turnaji nádejí v Buffale bol skvelý. V ostatných dvoch modelovaných zápasoch mal s prehľadom najviac gólových šancí zo všetkých hráčov, takže niekedy je veľmi dobrý. Nie vždy však dokáže preniesť výkony z tréningov do zápasov," uviedol Hughes o slovenskom mladíkovi v rozhovore so zámorskými odborníkmi Rayom Ferrarom a Darrenom Dregerom z webu TSN.ca.

Budúcnosť klubu

"Musíme urobiť to, čo je pre neho správne. Keď sme ho draftovali, povedali sme, že sme nehľadali najlepšieho 18-ročného hráča, ale celkovo najlepšieho hráča pre budúcnosť nášho klubu. A to sa dá len tak, že urobíme to, čo je pre neho najlepšie. Urobíme to, čo považujeme za správne, či sa to rozhodnutie bude niekomu páčiť alebo nie," doplnil Hughes na margo budúcnosti tohtoročnej draftovej jednotky.

Na základe dohody medzi kanadsko-americkou profiligou a fínskou Liigou môže Montreal poslať 18-ročného Košičana do tímu Laval Rocket z nižšej AHL, aj keď má platnú zmluvu s klubom TPS Turku. Hughes sa už dávnejšie vyjadril, že chce, aby Slafkovský pôsobil po drafte v zámorí. Do konca prípravy zostáva ešte šesť zápasov, sezónu 2022/2023 začnú Canadiens 12. októbra domácim duelom proti Torontu Maple Leafs.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.