Slafkovský, Nemec, Mešár a Sýkora na MS do 20 rokov? Tréner Feneš má dobrú správu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovensko na letných MS do 20 rokov aj so Slafkovským, Nemcom, Mešárom a Sýkorom? Tréner Feneš má dobrú správu

Hokejové MS do 20 rokov sa uskutočnia v netradičnom letnom termíne. Dôvodom je, že v zime sa šampionát nedohral pre rýchle šírenie nákazy koronavírusom v dejisku podujatia.

Slováci postupne nabiehajú na prípravu, za sebou majú popradský kemp, ktorý spestril aj tréning individuálnych zručností. Postupne sa začne profilovať nominácia na turnaj.

Fanúšikov zaujíma najmä to, či sa Slovensko predstaví aj s najväčšími esami ako Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Filip Mešár a Adam Sýkora. V tejto súvislosti má tréner Ivan Feneš dobrú správu.

„Všetci chalani majú záujem absolvovať majstrovstvá sveta, čo je veľké pozitívum pre slovenský hokej. Verím, že sa zúčastnia a budú opory nášho tímu," naznačil tréner Feneš štart najväčších hviezd v rozhovore pre Denník Šport.

„Je pravdepodobné, že ich čaká skvelá hokejová kariéra v zámorí, ktorú sa práve chystajú naštartovať. Nováčikovské kempy sa v NHL začnú 15. septembra, čiže vidíme to tak, že hráči budú mať dostatok času absolvovať MS, neskôr ešte trénovať, a potom sa zapojiť do kempov tímov, ktoré ich draftovali," dodal šéf lavičky slovenskej dvadsiatky.