Slafkovský má v repre väčšiu voľnosť ako v TPS, ale: Nebudem sa hrať na McDavida

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Juraj Slafkovský cíti v národnom tíme väčšiu voľnosť ako v TPS. Ale na McDavida sa hrať nebude

Juraj Slafkovský mal v poslednom prípravnom stretnutí proti Francúzsku výbornú prvú tretinu. Potom však raz či dvakrát naslepo prihrával bekhendom a vznikali z toho nepríjemné situácie. Podobných nerozvážností sa bude chcieť na MS vo Fínsku vyvarovať. Hrať zodpovedne je zvyknutý z defenzívne ladeného systému TPS Turku, v drese ktorého hral finále fínskej Liigy.


„V TPS hráme defenzívne a vôbec nechcú, aby sme strácali puky. Potom je tam ihneď krik. Tu si môžem dovoliť aspoň o jednu kľučku naviac, čo ma teší. Ale, samozrejme, budem sa snažiť nerobiť sprostosti. Keď som to nemohol robiť v klube, tak sa teraz nebudem snažiť hrať na McDavida. Asi všetci vieme, že to je trošku iná úroveň," hovoril Slafkovský pre šport.sk.

Napriek tomu, že bol na olympiáde v Pekingu najlepším strelcom a najužitočnejším hráčom turnaja, nelieta v oblakoch a nepovažuje sa za lídra reprezentačného tímu. Napokon, stále patrí medzi najmladších.

„Chcem hrať dobrý hokej a je mi jedno v akej pozícii. Som stále druhý najmladší, čiže chcem priniesť do tímu energiu. Ako som vravel aj pred olympiádou, ak sa mi podarí streliť nejaký gól, tak to bude len plus.”

Slafkovský bude v lete na drafte NHL bojovať s Kanaďanom Shaneom Wrightom o pozíciu jednotky. Kredit si môže zvýšiť kvalitnými výkonmi na šampionáte vo Fínsku, ktorý bude skautmi zo zámorskej profiligy podrobne sledovaný. Napriek mladému veku k veciam pristupuje racionálne a rozvážne. Sústredí sa preto len na najbližší zápas.

„Každý sníva o úspechu. Netreba mať ale špeciálne vyjadrenia a lietať, ale držať sa pri zemi. Ísť od zápasu k zápasu a uvidíme, ako to dopadne."