Skvelý hráč, skvelý človek! Slovenský reprezentant vyrába rúška a rozdáva ich zadarmo

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Krásne gesto slovenského reprezentanta v ťažkých časoch

Radovan Puliš, útočník tímu Slovan Bratislava, nesedí počas aktuálne ťažkého obdobia doma na zadku nečinne. Rozhodol sa využiť voľný čas skutočne zmysluplne. Spolu s manželkou sa rozhodol vyrábať rúška, ktorých je akútny nedostatok.

„Na začiatku bol videohovor s rodičmi. Mama a manželka vyrábajú deky a napadlo im aj toto. Žena Martinka robí na šijacom stroji, trojročná dcérka Pavlínka sa hrá a spolu so mnou strihá látku či gumy. Rúška potom rozdávame. Ľudia ich už nemajú kde kúpiť. Treba si pomáhať. Všetci tí, ktorí pomáhajú, aby sme to spoločne zvládli, si zaslúžia veľký rešpekt," prezradil, ako šľachetný nápad vlastne vznikol v rozhovore pre šport.sk.

Puliš má za sebou výbornú sezónu. V 46 stretnutiach strelil 16 gólov a nazbieral 35 bodov. Je najproduktívnejším extraligovým hráčom za posledných šesť sezón. Zaujal však skvelým číslom v bodovaní +/-, na konte mal 38 pozitívnych bodov.

„Je to dôsledok môjho zlepšeného bránenia. A najmä hry celej päťky. Určite mi pomohlo, že od polovice sezóny som hral v prvom útoku s Jindřichom Abdulom a Tomášom Zigom."

Tomáš Záborský vyhlásil, že celá Európa sa nám smeje za rozhodnutie udeliť titul Banskej Bystrici, napriek tomu, že sa play-off ani nehralo. Radovan Puliš tiež toto rozhodnutie považuje za absurdné a neférové.

„Nik neberie Banskej Bystrici Pohár Dušana Pašeka za víťazstvo v základnej časti. Dať jej ale titul majstra Slovenska je absurdné a neférové, veď nevyhrala play-off. Je to svetový unikát. Banskobystričania, a to som s mnohými kamarát, sa potom s medailami fotili asi iba provokatívne. Ak sa z nich naozaj tešili, je to smutné. Neskôr to možno všetko budeme vnímať inak."