Sklamaný Skalický o absencii v Pekingu: Neviem, či som niekomu niečo urobil, alebo niečo proti mne majú

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vlani vyhral fínsky titul, patrí medzi najlepších slovenských legionárov v Európe. Pavol Skalický nechápe, prečo nebol ani v širšej nominácii do Pekingu.

V minulej sezóne v drese fínskeho Lukko Rauma získal titul. Patrí medzi najkvalitnejších slovenských legionárov pôsobiacich v Európe. Napriek tomu Pavol Skalický nefiguroval ani len v širšej nominácii na olympiádu do Pekingu.

„Bol som z toho prekvapený, nikto so mnou nehovoril. Jediné, čo som počul, bolo, že vedia ako hrám. Najviac ma zamrzelo, že som sa nedostal ani medzi 44 európskych hráčov, ktorí boli v širšom výbere. Neviem, čo si mám o tom myslieť, či som niekomu niečo urobil, alebo niečo proti mne majú. Hrám štyri roky v zahraničí. Zimná olympiáda je vrchol, veľmi som chcel na ňu ísť," netajil sklamanie v rozhovore pre Denník Šport.

Natíska sa otázka, či to nie je "odplata" za to, že Skalický z MS v Rige odišiel skôr pre svadbu.

„Neviem. Ak je to pre svadbu, tak tomu nerozumiem. Oznámil som to dopredu, vedeli, že sa žením. Nikoho som nenútil ma zobrať. Súhlasili s mojim predčasným odchodom z Rigy. Ak by mi to niekto povedal priamo, aspoň viem, na čom som. Na ľade robím, čo môžem, hrávam v Lukko Rauma veľa. Nemám možno toľko bodov ako vlani, ale stále sa presadzujem, v klube sú so mnou spokojní, vyhrávame. Človek čaká a telefonát nepríde. V nominácii je jeden pravák, možno sme my ostatní slabí. Posledné majstrovstvá sveta mi nevyšli podľa predstáv, ale hovorilo sa, že sa berie podľa aktuálnej formy a nám sa s tímom darí."

Skalický je v skutočne dobrej forme, patrí medzi lídrov tímu. Nazbieral deväť gólov a dvadsať bodov v 32 stretnutiach fínskej ligy. Pôsobí v jednej z top 3 európskych súťaží. Hráva pravidelne, má dobrú fazónu, je pravák, univerzálny, vhodný do presiloviek aj oslabení. Nebojí sa fyzickej hry, vie prihrať aj skórovať. Podobné typy sú vzácne a hodia sa do každého kádra.

Nominácia SR do Pekingu vyvolala viacero búrlivých polemík a absencia Skalického oprávnene patrí do tohto okruhu. Zvláštne sú aj absencie Denisa Godlu, Adama Lišku či Róberta Lantošiho.