Šialené rozhodnutie? Pre toto sa na mňa agent doteraz hnevá, priznáva Haščák

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marcel Haščák prezradil, prečo sa na neho jeho agent doteraz hnevá.

HC Košice skladajú silný káder. Manažment "oceliarov" to zjavne v nadchádzajúcej sezóne myslí vážne a v lete odviedol kusisko dobrej práce. Udržať sa podarilo lídra Ladislava Nagya, ktorý plánuje odohrať poslednú sezónu kariéry. Jej vrcholom by mohla byť účasť na domácich MS. Košičania získali veľké posily do útoku v podobe českého útočníka Tomáša Netíka, známeho napríklad z pôsobenia v Slovane Bratislava a naposledy prikývol na ponuku "oceliarov" reprezentačný útočník Marcel Haščák.

31-ročný krídelník opúšťa po dvoch majstrovských sezónach Kometu Brno. Účastník olympiády v Pjongčangu i MS v Dánsku priznáva, že mal na stole zaujímavú ponuku z Fínska, no napokon sa rozhodol pre ponuku z Košíc.

„Agent mi doteraz nechce zabudnúť moje rozhodnutie a je na mňa nahnevaný. Nechcem to viac rozoberať. Do Fínska som nešiel aj preto, že som nechcel hrať o stred tabuľky. V posledných dvoch sezónach som získal majstrovské tituly s Kometou Brno. Košice som si zvolil, aby sme hrali o čo najvyššie umiestnenie," ozrejmil Haščák dôvody svojho rozhodnutia pre šport.sk.V jeho rozhodovaní zohral prsty aj Ladislav Nagy, ktorý ho "lámal" cez telefón.

„Je pravda, že mi Laci vyvolával. Teraz budeme obaja vyzváňať niekomu ďalšiemu, aby sme poskladali čo najlepšiu päťku."

Samozrejme, svoju rolu zohrali aj ďalšie faktory, ktoré zavážali v prospech pôsobenia na východe Slovenska.

„Pre Košice som sa rozhodol, pretože mi ponúkli viacročnú zmluvu. Aj pre rodinné dôvody som chcel zostať doma na Slovensku. Som rád, že som v Košiciach. Odohral som tu pár sezón, z ktorých som mal dobrý pocit."

Haščákov dobrý pocit z pôsobenia v Košiciach umocňuje skutočnosť, že v roku 2011 tu získal majstrovský titul. Môže sa zdať, že je magnetom na úspech. Dvakrát vyhral českú extraligu, raz slovenskú, navyše bol pri zisku poslednej slovenskej medaily na MS (striebro v roku 2012).

Potvrdí svoju úspešnosť aj pri návrate do Košíc?