Šerbatov o dlhoch Slovana: Niekto by mal za to sedieť vo väzení a všetci vieme, o koho ide

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Eliezer Šerbatov o dlhoch Slovana: Niekto by mal za to sedieť vo väzení a všetci vieme, o koho ide!

HC Slovan Bratislava sedem rokov pôsobil v KHL. No, žiaľ, po väčšinu času robil slovenskému hokeju hanbu. Nielen herne, výsledkovo, ale aj neustále sa opakujúcimi meškajúcimi výplatami.

Vlani "belasí" v nadnárodnej súťaži skončili. Záverečný účet? Sekera vo výške troch miliónov eur 67 hráčom a trénerom na omeškaných výplatách.

Patril medzi nich aj izraelský útočník Eliezer Šerbatov. Preslávil sa rýchlymi nohami, charakteristickými dlhými vlasmi a tým, že má brata zápasníka MMA.

„Keď si spomeniem na pôsobenie na Slovensku, mám na tvári úsmev. Užíval som si to, s bratislavskými i košickými fanúšikmi som dodnes v kontakte. Nevylučujem, že sa raz vrátim. Jedinou škvrnou boli meškajúce výplaty v Slovane,” spomínal Šerbatov na slovenské pôsobenie pre šport.sk.

V lete prešlo k dlho očakávanému predaju klubu. Z rúk Juraja Širokému st. sa dostal do rúk jedného z najbohatších Slovákov Rudolfa Hrubého, spoluzakladateľa spoločnosti Eset.

„Minulý mesiac nám konečne vyplatili všetko, no trvalo to roky. Niekto by mal za to sedieť vo väzení a všetci vieme, o koho ide...” uviedol Šerbatov.

29-ročný útočník pôsobí neďaleko slovenských hraníc. V aktuálnej sezóne oblieka dres poľského Osvienčimu, drží si priemer bod na zápas. V 11 stretnutiach dosiahol bilanciu 7 gólov a 4 asistencie.

V minulej sezóne žiaril v drese kazašského Irtyšu Pavlodar. V 49 zápasoch nastrieľal 30 gólov, nazbieral 55 bodov a 31 plusiek.