Šéf Detvy: Volal mi Réway, povedal som mu NIE

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Martin Réway volal šéfovi hokejovej Detvy. Aká bola jeho odpoveď?

Po tom, ako sa Martin Réway dozvedel, že tipsportligovú Detvu povedie Ernest Bokroš, mal záujem pod Poľanou hrať. Nečudo. Práve pod Bokrošom prežíval najlepšie obdobie svojej kariéry. Bol jedným z hrdinov slovenskej dvadsiatky pri zisku nečakaného bronzu na MS v Kanade v roku 2015.

Šéf Detvy Róbert Ľupták v rozhovore pre šport.sk potvrdil, že sa mu ozval Réway.

„Áno, ale to bolo ešte na začiatku letnej prípravy. Dozvedel sa totiž, že sem má ísť pán Bokroš, tak sa pýtal, či je možnosť nejakej spolupráce. Opýtal som sa ho na požiadavky a na základe toho som povedal, že zatiaľ nie. S pánom Bokrošom som to nekonzultoval, toto som riešil úplne sám."

Ľupták prezradil tiež ako sa rodila spolupráca s trénerom Ernestom Bokrošom, ktorý ako tréner získal nielen bronz na MS do dvadsať rokov, ale na konte má tiež jeden český a dva slovenské extraligové tituly, okrem toho bol asistentom trénera na strieborných MS 2000 v Petrohrade a tiež na zlatých MS 2002 v Goteborgu.

„Už v priebehu minulého ročníka sme boli v kontakte a napokon sme sa dohodli. Chcelo to nejakú zmenu a po sezóne som aj ja potreboval impulz, aby ma to znova nakoplo. Tak som sa dohodol s pánom Bokrošom. Je to najúspešnejší tréner na Slovensku a myslím si, že som urobil dobre."

Na Bokrošovu hlavu sa znieslo niekoľko obvinení z radov mladých reprezentantov. Napriek kontroverznej povesti sa ho však Ľupták nebál angažovať do pozície hlavného kouča.

„Aj o mne sa všeličo hovorí a už trinásť rokov robím hokej v Detve sám. Zatiaľ sa nenašli takí, ktorí by sa ku mne pridali. Čo sa týka pána Bokroša, okolo neho vnímam len pozitívne veci a to, čo sa o ňom hovorí, podľa mňa nie je pravda. Ide o človeka, ktorý by možno mal mať aj miesto pri národnom mužstve. Je to náš najúspešnejší tréner a ja si ho vážim za robotu, ktorú robí. Vidím, aký má prístup a niektorí hráči, čo s ním v minulosti spolupracovali, či už na klubovej úrovni alebo v reprezentácii do 20 rokov, mi teraz sami volajú. Nedávam na nejaké reči."