Šéf Detvy: Mať rozpočet milión, stavím sa, že hráme finále!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Majiteľ Detvy Róbert Ľupták: Mať rozpočet milión, stavím sa, že hráme finále!

Príchod skúseného trénera Ernesta Bokroša, výborný výber legionárov, lepší prístup hráčom k tréningovému procesu. Tri základné atribúty pre ktoré možno Detvu označiť za najpríjemnejšie prekvapenie aktuálnej sezóny v Tipos extralige.

Detva je štvrtá za Zvolenom, Popradom a Slovanom. V tabuľke má za sebou také bašty slovenského hokeja, ako sú Košice, Trenčín či Banská Bystrica.

„Dozaista by som v lete nepovedal, že budeme v polovici januára takto vysoko. Vždy som tvrdil, aj keď sme ešte pôsobili v prvej lige, že mužstvo nerobia iba mená, ale hráči. Nikdy som si nevyberal hokejistov do kádra podľa ich mena, ale podľa charakteru. Funguje to, aj keď sme iba v polovici cesty. Mužstvá sú také vyrovnané, že hoci sme momentálne v lepšej šestke, rýchlo by sme mohli spadnúť na ôsme miesto. Teraz sa nám ale všetkým v Detve dobre pozerá na tabuľku," hodnotil majiteľ klubu Róbert Ľupták pre šport.sk.

Nie je tajomstvom, že Detva patrí rozpočtom medzi najmenšie kluby v extralige. O to chvályhodnejšie je, ako si v doterajšom priebehu sezóny počína a že figuruje tak vysoko v tabuľke.

„V Detve sme veľmi hlboko pod miliónom. Keby som mal rozpočet milión eur na sezónu, aj by som sa s niekým stavil, že budeme hrať finále, alebo minimálne semifinále. A s úsmevom na tvári by sme mohli mať v klube aspoň jednu akciu za mesiac na utuženie partie," hovorí Ľupták.