Šéf Bystrice sa po odobratí titulu pustil do Šatana. Ten vracia úder a hovorí o sabotáži

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Juraj Koval kritizoval Miroslava Šatana po odobratí titulu B.Bystrice. Šéf SZĽH vracia úder, hovorí o sabotážach

Banská Bystrica sa radovala predčasne. VV SZĽH "baranom" dodatočne odobral majstrovský titul. Prezident klubu spod Urpína Juraj Koval následne podrobil prezidenta SZĽH Miroslava Šatana ostrej kritike.

„To rozhodnutie je úplne očakávané. A presne tak, ako SZĽH pod novým vedením začal chaoticky riadiť najvyššiu súťaž, tak v podobnom chaose prebiehalo aj ukončenie, keď SZĽH, na ktorého čele stojí Miroslav Šatan, nám prostredníctvom Ligovej rady zaslal uznesenie, že nám 12. marca pridelil titul a potom nám tento titul odobral. Myslím si, že to hovorí za všetko," vyhlásil Koval v Športových novinách TV Markíza 31. marca.

Šéf slovenského hokeja Šatan ale okamžite vrátil úder. Vo videu na oficiálnom webe zväzu hockeyslovakia.sk reagoval na kritiku Kovala a vysvetlil, prečo bol titul Banskej Bystrici odobratý až po dvoch týždňoch. Podľa svojich slov dal "baranom" priestor na to, aby sa titulu vzdali sami a dobrovoľne. Nespravili tak a odobratý im bol zo strany VV SZĽH.

„Zámerne sme nechceli reagovať a dať tak Banskej Bystrici dostatok času na to, aby zareagovala sama. Sám som prednedávnom pána Kovala vyzýval, aby titul vrátili späť. Nech to skončí najlepším možným riešením pre hokej. Bohužiaľ, už keď včera vedeli, že im tento titul VV SZĽH odoberie, tak ešte ráno pred jeho zasadnutím stále robili mediálne kotrmelce. Myslím si, že je to veľmi neprofesionálne. Sabotuje to hokej a jednotu v situácii, keď sa potrebujeme v hnutí zjednotiť, aby sme prekonali krízu," hovoril Šatan.

Šatan pripomenul, že s Banskou Bystricou a jej vedením to nie je prvý problém, ktorý vznikol. Spomenul napríklad kontroverzné striedavé štarty z roku 2018.

„Sú to však sabotáže, na aké sme boli od Banskej Bystrice v minulosti zvyknutí, či už pri striedavých štartoch alebo nejakých termínoch. Musíme si uvedomiť, že slovenský hokej nie je len Banská Bystrica. Myslím si, že VV to včera uzavrel a dal nejakú náplasť na hokej. Podľa mňa je toto riešenie lepšie, ako keby bola rana dlhodobá a mala hnisať. Toto je pre nás teda uzavretá téma a viac sa k nej nebudeme vraciať," uzavrel celú kauzu Šatan.