Šatan vychválil popradský útok, prezradil o akú trojicu obrancov má záujem

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miroslav Šatan pochválil po dvojzápase v Nemecku popradský útok.

Slovenským hokejovým reprezentantom druhý týždeň zápasovej časti prípravy pred MS v Dánsku vyšiel o poznanie lepšie ako ten predošlý (dve prehry vo Švédsku). Na ľade úradujúcich strieborných medailistov z olympiády v Pjongčangu zverenci Craiga Ramsayho po kvalitných výkonoch vyhrali 2:1pn a 4:1.

Spokojnosť netajil ani generálny manažér Miroslav Šatan, ktorému výbornými výkonmi príjemne zamotal hlavu popradský útok v zložení Dávid Buc, Dávid Bondra a Patrik Svitana. Šatan v rozhovore pre hockeyslovakia.sk prezradil aj s akými troma obrancami počíta v nasledujúcom bloku prípravy.

„V našej hre bolo veľa pozitívnych vecí. Myslím si, že hráči nám sťažili rozhodovanie, keďže nám prídu nové tváre a musíme urobiť nejaké zmeny. Mali by sa k nám pripojiť Dominik Graňák a Adam Jánošík, zároveň čakáme na správy o zdravotnom stave Petra Čerešňáka. Múdrejší budeme v pondelok. Popradská útočná trojica hrala dobre v oboch dueloch. Nebolo to zámerne tak poskladané, ale zatiaľ im to spolu ide."

Zo spomínanej popradskej trojice je najskúsenejší 31-ročný Buc. Sezónu začal v Olomouci, v drese "kohútov" sa mu nedarilo a tak sa vrátil pod Tatry. V 35 dueloch základnej časti strelil 12 gólov a nazbieral 19 bodov. 25-ročný Dávid Bondra je syn slovenskej hokejovej legendy Petra Bondru. Hokejovo vyrastal v zámorí, najvyššie to dotiahol do univerzitnej NCAA. Posledné dve sezóny odohral v Poprade (20 a 18 bodov). Je kvalitný korčuliar, skvele forčekuje, hrá aktívne, nevyhýba sa osobným súbojom, odvedie množstvo čiernej roboty. 29-ročný Svitana v 55 zápasoch základnej časti v drese "kamzíkov" nazbieral 54 bodov, strelil 23 gólov.