Šatan vidí nulovú šancu na usporiadanie MS v hokeji 2020, vyjadril sa aj k titulu pre „baranov"

v kategórii: Hokej 0

Miroslav Šatan absolvoval videokonferenciu s predstaviteľmi Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) vrátane jej prezidenta Reného Fasela.

výrazne ovplyvnila športové dianie po celom svete a ľadový hokej zasiahla v rozhodujúcej fáze sezóny.

predčasne ukončila súťažný ročník 2019/20, neuskutoční sa aprílový turnaj A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov v Spišskej Novej Vsi a výrazne ohrozené sú aj májové majstrovstvá sveta seniorov vo Švajčiarsku.

.

Videokonferencia s predstaviteľmi IIHF

. Po nej sa rozhodlo o zrušení dvoch šampionátov I. divízie, no definitívny verdikt o MS v Zürichu a Lausanne stále nepadol. IIHF čaká na pokyny švajčiarskej federálnej vlády.

"Nie je to jednoduchá záležitosť. Myslím si, že ešte v priebehu marca padne konečné rozhodnutie. Očakávam, že šampionát zrušia vzhľadom na to, čo všetko sa deje vo svete. Všetky renomované hokejové súťaže v Európe aj vo svete ukončili alebo prerušili sezóny. Hráči netrénujú, krajiny uzavreli hranice, obmedzené sú letecké spojenia. Je nulová šanca, že sa MS uskutočnia. Prvoradé je v tejto chvíli zdravie," uviedol Miroslav Šatan.

Pre slovenský hokej bol dôležitý aj aprílový šampionát v Spišskej Novej Vsi. Reprezentanti do 18 rokov mali pod vedeným trénera Ivana Feneša zabojovať o návrat medzi svetovú elitu. Momentálne však realizačný tím ani hráči nevedia, aký bude osud tohto podujatia.

"Momentálne sa riešia na pôde medzinárodnej federácie mužské majstrovstvá sveta. O mládežníckych podujatiach a iných, ktoré boli zrušené, bude reč neskôr," vysvetlil Šatan.

Téma predčasného ukončenia Tipsport ligy

V uplynulých dňoch rezonovala v slovenskom hokejovom hnutí aj na verejnosti téma predčasného ukončenia sezóny 2019/2020 v Tipsport lige.

, ktorá bola už istým víťazom základnej časti. "Barani" tak získali štvrtý titul v sérii a zapísali sa do histórie najvyššej súťaže.

. Tretí člen rady, Miroslav Šatan, bol proti.

"Ja by som si z úcty k všetkým ostatným hráčom takýto 'právny' titul neprevzal. Nemá športovú hodnotu. Predpis je zastaralý a podľa môjho názoru umožňuje dvojitý výklad. Ligová rada titul udeliť spravidla môže, ale nemusí. To, že ho po telefonickom hlasovaní pridelila Banskej Bystrici, síce neporušilo pravidlá, ale môže to naštrbiť vzťahy medzi klubmi samotnými. V takejto mimoriadnej situácii, ktorá snáď od druhej svetovej vojny nenastala, by som ja osobne udelil iba pohár Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti," pripojil Miroslav Šatan.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.