Šatan sa vrátil k vyjadreniam Pospíšila s Fafrákom po MSJ, naznačil možné následky ich konania

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan sa obšírnejšie a bez servítky vyjadril ku afére, ktorú po MSJ rozpútali vyjadrenia dvojice reprezentantov na sociálnych sieťach.

Slovenskí hokejoví reprezentanti do dvadsať rokov Pospíšil s Fafrákom sa po turnaji kriticky vyjadrili k pomerom v dvadsiatke i k hlavnému trénerovi Ernestovi Bokrošovi na sociálnych sieťach. Ich kritika rozbúrila pokojné hladiny slovenských hokejových vôd. Viacerí zainteresovaní ich konanie rezolútne odsúdili. Našli sa však aj takí, ktorí to považujú za správne argumentujúc slobodou prejavu a snahou poukázať na nefungujúce veci s tým, že len ich prepieraním a rozoberaním sa môže naštartovať ich reálne riešenie.

„Statusy nám prehlušili šancu na odbornú debatu po šampionáte. Ešte neskúsení hráči alebo rodičia majú odvahu verejne sa vyjadriť k záležitostiam, o ktorých nemajú všetky potrebné informácie. Či je niečo dobré alebo zlé, môže odborne zhodnotiť dlhoročný tréner alebo hokejista, ktorý odohral 500 zápasov v NHL alebo v inej profesionálnej lige. Ale skutočný ,odborník' by to neriešil takto verejne," reagoval generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan na kauzu v rozhovore pre šport.sk.

Konanie spomínanej dvojice hokejistov Šatana zaskočilo, prezradil aj aká bola jeho prvotná reakcia keď sa o ich statusoch dozvedel.

„Hneď mi napadlo, že hráči, ktorí boli majstri sveta, alebo pôsobili dlhé roky v NHL, by si pokojne zobrali taxík a hrali by tam, kde ich tréner zaradí. Emocionálne výlevy typu, že hráč mal najhoršieho trénera v kariére, sú zvláštna forma vďaky za nomináciu na šampionát."

Podľa Šatana môžu za svoje nerozvážne konanie poniesť následky vo svojej ďalšej profesionálnej kariére.

„Telefonoval som s agentmi oboch hráčov, volal som aj s Fafrákom. Nebolo tam čo riešiť okrem obavy, či chápu aj následky svojho chovania v zámorskom profesionálnom hokeji, ktorý by si radi určite raz zahrali.”