Šatan sa oprel do rozhodcov aj Hudáčka: Neprofesionálne a nehodné reprezentácie!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miroslav Šatan sa tvrdo oprel do výkonu rozhodcov na MS a tiež do Jula Hudáčka.

Prezident SZĽH Miroslav Šatan v relácii Na kávičke na webe hockeyslovakia.sk hodnotil nedávno skončené MS v Lotyšsku. Pristavil sa aj pri kontroverzných výkonoch rozhodcov, na ktoré slovenský tím neraz doplatil.

„Aj rozhodcovia sú ľudia. Robia chyby. Ich rozhodnutia sa väčšinou vykompenzujú – na jednu a potom na druhú stranu. V súboji proti USA som však aj ja mal pocit, že sme na nesprávnej strane rozhodcu. Sám Craig Ramsay sa ma opýtal, že čo sme tomu svetu urobili…," hovoril Šatan.

Priam do očí bola bijúca chyba, keď rozhodci nepotrestali Briana Boylea za úmyselné pichnutie zozadu hokejkou do slabín Miloša Romana.

„Bohužiaľ, sme malá krajina. Najradšej marketingové a televízne spoločnosti vidia v popredí veľké štáty. Nechcem nič naznačovať, ale na tomto turnaji bolo príliš veľa sporných momentov. Bolo okaté, ako sa rozhodnutia voči Slovensku prehliadali," nedával si Šatan servítku pred ústa.

A to ani v reakcii na vyjadrenia brankára Júliusa Hudáčka. Ten po tom, ako nedostal šancu vo štvrťfinále proti USA, pred novinármi soptil. Hovoril, že ho "odpílili", pretože vedenie reprezentácie vedelo, že sú to jeho posledné MS.

„Chápem, že je Julo sklamaný. Rozhodnutia robí Craig Ramsay a treba ich rešpektovať. Julove vyjadrenia potom boli neprofesionálne a nehodné reprezentácie. Mal vynikajúce zápasy proti Rusom i Dánom. Patrí mu vďaka, pomohol k postupu do štvrťfinále. On sa rozhodol ukončiť reprezentačnú kariéru, my sme túto tému ešte neuzavreli. Treba sa mu poďakovať."