Šatan sa obul do útočníkov. Niektorí sa už asi vidia na MS, myslí si

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miroslav Šatan nie je spokojný s ofenzívou mužstva v príprave na domáce MS 2019 a tiež ani s prístupom niektorých jednotlivcov.

Slovenský hokejový tím v príprave pred domácimi MS 2019 zatiaľ ešte nevyhral. Trápi sa najmä v ofenzíve, zlyháva v koncovke. Šance si chlapci vedia utvoriť, no s ich premieňaním je to horšie.

Na domácom ľade proti Švédsku Slováci neskórovali ani raz (prehra 0:4) a v dvojzápase v Nemecku strelili len po góle (prehry 1:2 a 1:3). Tréner Craig Ramsay sa posťažoval na to, že hráči nešli každé jedno striedanie na 100 %.

V podobnom duchu sa vyjadril po dvojzápase v Nemecku aj generálny manažér Miroslav Šatan. „Hráči hrajú o miestenky na MS. Niektorí videli, že vlani sa na šampionát dostali aj takí, s ktorými sa možno nepočítalo. Neviem, či sú už niektorí hlavami popredu a už sa tam vidia a to možno ovplyvňuje ich výkon. Ale jediná šanca, ako sa tam dostať, je sústrediť sa na každé jedno striedanie," uviedol.

Stále je čo zlepšovať, no najviac slovenský tím tlačí topánka práve v útoku. Myslí si to aj bývalý skvelý útočník Šatan.

„V ofenzíve je veľa miesta na zlepšovanie. Mali sme šance, ale nedokázali sme ich premeniť, takže tu nie je spokojnosť. Nemci hrali v druhom zápase oveľa lepšie ako v prvom. Bol to súboj, aké vidíme v play off, hralo sa veľmi fyzicky a hráči museli siahnuť na dno síl. V druhom zápase proti Nemecku som bol spokojný so štyrmi-piatimi hráčmi. Podali výkon, aký sa očakával. Ale ako povedal tréner Ramsay, niektoré striedania boli lepšie, niektoré slabšie."