Šatan sa definitívne rozhodol ohľadom kandidatúry na post šéfa SZĽH

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miroslav Šatan oznámil oficiálne svoje rozhodnutie ohľadom kandidatúry na pozíciu prezidenta SZĽH.

Miroslav Šatan bude kandidovať na pozíciu prezidenta SZĽH. Informoval o tom na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

O jeho kandidatúre sa špekulovalo už dlhšie, samotný Šatan sa zakaždým vyjadroval zdržanlivo. Do kandidatúry ho "tlačili" odchádzajúci šéf zväzu Martin Kohút a tiež Žigmund Pálffy.

„Nechcem ísť do toho sám, ale spoločne s tímom ľudí, z ktorých už viacerí pracujú na zväze. Verím, že slovenský hokej posunú do lepšej budúcnosti," vyhlásil Šatan pre slovenské médiá na stredajšej tlačovke.

„Radi by sme pokračovali v budovaní akadémií a vytvorení atraktívneho prostredia pre hráčov, aby z nich vyrástli kvalitní ľudia. Ak aj nebudú raz hrať profesionálny hokej, tak aby sa mohli plnohodnotne zapojiť do spoločnosti. Ak budem vo voľbách úspešný, tak chcem navštíviť všetky kluby na Slovensku a spolu s nimi vytvoriť víziu, ako by mal najbližších desať rokov vyzerať hokej na Slovensku," načrtol svoje plány v prípade zvolenia do funkcie.

Šatan posledné dva roky pracoval v pozícii generálneho manažéra slovenskej reprezentácie. Toto obdobie hodnotí veľmi pozitívne.

„Za uplynulé dva roky som videl, že veci sa hýbu správnym smerom. Určite sa zlepšilo celkové fungovanie zväzu, jeho finančný stav, doniesli sme zahraničných odborníkov, ktorí posunuli slovenský hokej dopredu."

Meno nového prezidenta SZĽH spoznáme 26. júna. Mená ostatných kandidátov na šéfa zväzu zatiaľ nie sú verejne známe.