Šatan priznal, že po domácich MS mal obavy, či sa s Ramsaym dohodne

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miroslav Šatan priznal obavy, ktoré mal po domácich MS ohľadom potenciálnej ďalšej spolupráce s trénerom Craigom Ramsaym.

Krátko po MS 2019 na Slovensku v emotívnom vyjadrení tréner brankárov reprezentácie Ján Lašák vyhlásil, že je pre neho ťažšie stráviť koniec trénera Craiga Ramsayho na lavičke ako koniec kariéry útočníka Ladislava Nagya.

Ako nedávne dni ukázali, Craig Ramsay o rok predĺžil spoluprácu so zväzom. Táto správa potešila takmer všetkých fanúšikov slovenského hokeja. Pod jeho taktovkou sa náš tím za dva roky herne výrazne zlepšil, na domácom šampionáte predvádzal atraktívny štýl a Ramsay zabudoval do národného tímu množstvo dovtedy neznámych hráčov.

Miroslav Šatan, nový prezident SZĽH a súčasne naďalej aj generálny manažér reprezentácie priznal, že krátko po šampionáte mal obavy z Ramsayho (ne)zotrvania na stoličke reprezentačného kouča.

„Po MS som mal obavy, či sa dohodneme. Čakalo sa na to, ako dopadnú voľby. Keď sme sa po nich začali s Craigom rozprávať o ďalšej spolupráci, išlo to ľahko," priznal Šatan pre šport.sk.

„Craigov prínos je obrovský. Za dva roky sa jeho práca ukázala. Dostával som množstvo komplimentov od manažérov iných reprezentácií, ktorí Slovákov videli. Postrehli tú zmenu, videli, ako sa mužstvo zmenilo. Všimli si, že máme veľa zapracovaných mladých hráčov, ktorí nie sú len do počtu, ale naozaj platnými členmi kádra," pochvaľoval si Šatan Ramsayho prínos pre náš národný tím.

V nasledujúcej sezóne má Ramsay dva veľké ciele - so slovenským tímom úspešne zvládnuť kvalifikáciu a dostať nás na olympiádu a tiež úspešne reprezentovať na MS vo Švajčiarku, resp. prelomiť dlhoročné čakanie a postúpiť konečne do vyraďovacej časti turnaja.